به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی با اشاره به چندین مرحله پیگیری مستقیم از طرف خود و سایر نمایندگان استان، برای ایجاد درمانگاه در بندرخمیر از طریق نامه نگاری و دیدارهای حضوری با وزیر کار و مسئولان تامین اجتماعی طی ماه ها و سال های گذشته اظهار داشت: در سال های اخیر و حتی در زمان زمامت استانداری هرمزگان،‌ هر موقع که به شهرستان بندرخمیر مراجعه داشتیم، در بازدیدهای میدانی همواره یکی از درخواست ها و آرزوهای مردم این منطقه از هرمزگان ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی بود.

وی با بیان اینکه این شهرستان بالغ بر ۵۶ هزار نفر جمعیت و ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه شده تامین اجتماعی دارد، افزود: این در حالی بود که طبق دستورالعمل ها و ساختار موجود و مرسوم، تامین اجتماعی با ایجاد درمانگاه به دلیل کم بودن جمعیت موافقت نمی کرد.

هاشمی تختی ضمن قدردانی از نمایندگان هرمزگان به ویژه دو نماینده حوزه انتخابیه مرکز استان اضافه کرد: سرانجام و با توجه به قولی که به مردم شریف خمیر داده بودیم، موفق شدیم از طریق وزارت کار و تامین اجتماعی، موافقت اصولی ساخت درمانگاه تامین اجتماعی خمیر را اخذ کنیم که به زودی نیز شاهد عملیات اجرایی این واحد درمانی خواهیم بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: ساخت این درمانگاه نه تنها می تواند به مردم این شهرستان کمک شایانی بکند، بلکه مردم بندرعباس، بندرلنگه و قشم نیز در صورت نیاز می توانند به این درمانگاه مراجعه داشته باشند.

لازم به ذکر است؛ حسین هاشمی تختی از سال ۹۵ تاکنون، علاوه بر رایزنی های رودر رو با مقامات مربوطه در تهران، طی چندین مرحله نیز نامه نگاری هایی را با استاندار سابق و کنونی هرمزگان، وزرای کار، و همچنین مسئولان تامین اجتماعی در باب لزوم ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در خمیر داشته است.

انتها/