به گزارش پایگاه خبری موج همدلی، حسین هاشمی تختی  در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک هرمزگان اظهار کرد: از زمان معرفی آیت‌الله رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه، شاهد اتفاقات بسیار خوبی در حوزه قضایی در کشور هستیم که بدون شک به حرکت عظیمی بدل خواهد شد که نور امید را در دلها تقویت خواهد کرد.

وی افزود: اگر چه اژدهای هفت‌سر فساد و رانت‌خواری در پی اقدامات خوب اخیر به سر و صدا درآمده اما همین مسئله نشانه حرکت درست و منطقی مدیریت قضایی کشور است که با جهت‌گیری اصولی توانسته امید به برخورد با فساد را دوچندان کند.

نماینده هرمزگان با اشاره به عملکرد ۶ ماهه ریاست دستگاه قضا در حوزه‌های بر زمین مانده این قوه، همکاری مناسب با مجلس در تعیین تکلیف لایحه صیانت و تکریم از زنان را یادآور شد و گفت: این لایحه اکنون در قوه قضاییه نهایی و به دولت ارسال شده تا نظرات نهایی اخذ و به مجلس برای تصویب ارسال شود.

هاشمی تختی ادامه داد: لایحه صیانت و تکریم از زنان یک لایحه همه‌جانبه و دقیق است که گام بزرگی در زمینه حفظ حرمت و کرامت زنان در جامعه بشمار می‌رود.

نماینده بندرعباس همچنین از سرعت گرفتن بررسی پرونده‌های قضایی در هرمزگان در ماههای اخیر به عنوان یکی از اقدامات ارزنده رییس کل جدید دادگستری استان یاد کرد و عنوان داشت: اگر چه در این مدت فشار سنگینی بر دوش قضات قرار گرفته اما نتیجه این همت بلند را در رضایت مردم می‌توان دید.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: کاهش زمان بررسی پرونده‌های قضایی در هرمزگان به کمتر از یک ماه، یک تحول بزرگ در سیستم قضایی و دادرسی کشور بشمار می‌رود که باید از این روند قدردانی و حمایت کرد.

وی یکی از نگرانی‌های مردم را در زمینه اسناد مالکیتی دانست و گفت: گاها افرادی پیدا می‌شوند که مدعی داشتن سند در نقاطی هستند که توسط بنیاد مسکن واگذار شده و لذا زندگی مردم را با بحران مواجه می‌کنند و باید کشف کرد که این اسناد از کجا پیدا می‌شود و تکلیف مردم در این شرایط چیست!؟

وی از مدیرکل جدید ثبت اسناد هرمزگان نیز خواست تا رفع دغدغه‌های مردم در این زمینه را جدی گرفته و در مسیر رفع مشکلات مردم با سعه‌صدر و متانت رفتار کرده و باری از دوش مردم در این راستا بردارند.

انتها/