رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در خانه ملت با صدور بیانیه‌ای به اتفاقات رخ‌داده در برنامه دورهمی شبکه نسیم واکنش نشان داد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

“انقلاب اسلامی ایران در برهه‌ای از زمان اتفاق افتاد که منطقه خاورمیانه و جهان اسلام شاهد رشد غده سرطانی رژیم اشغالگر قدس بود. بنیان‌گذار کبیر انقلاب از آغاز با شعار و هدف وحدت امت اسلامی، علیرغم همه تهدیداتی که متوجه جهان اسلام بود پا به میدان گذاشت. هفته وحدت از نمونه‌های عزم آن پیر سفرکرده است. اما جای تعجب و سؤال است که رسانه ملی که خود را پیرو خط امام می‌داند چگونه اجازه مطرح‌شدن برخی مطالب تفرقه‌افکن را می‌دهد که می‌تواند به وحدت کلمه امت اسلامی خدشه وارد کند. وحدت کلمه به‌واقع رمز موفقیت ملت ایران است و سهم بزرگی از این وفاق مدیون تلاش صداوسیماست که همواره مورد ارشاد و عنایات خاص مقام معظم رهبری بوده، که مسلماً همه اقشار فهیم و متدین جامعه به آن واقف هستند. اما متأسفانه گاهی الفاظ و عبارات تأسف‌برانگیزی نیز میان انبوه برنامه‌های پخش‌شده به چشم می‌آید و باز تأسف بیشتر که این هنجارشکنی‌ها از سوی چهره‌های مطرح و مجریان باسابقه دیده می‌شود.

مهران مدیری چهره شاخص تلویزیون با کارنامه طولانی و درخشان خودُ اخیراً در لابه‌لای شوخی‌های خاص خود مطلبی را در قالب طنز بیان نموده که رنجش خاطر بخشی از پیکره امت اسلامی را در پی داشته است. تشیع یا تسنن هر دو از یک پیکره‌اند و تاریخ مشترک اسلام، هویت همه است. لذا ضمن تذکر به مدیریت کنونی رسانه ملی، تنظیم‌کنندگان این‌گونه متن‌ها را به وظیفه خطیرشان گوشزد می‌نماییم. رسانه ملی دربرگیرنده آراء و نظرات همه ایرانیان است و انتظار توهین به مقدسات دینی، قومیت، فرهنگ و امثالهم از این دستگاه وجود ندارد. هرچند که نگاه دقیق آحاد جامعه برخاسته از عنایت خاص مقام رهبری به رسانه ملی است توصیه می‌شود با دقت نظر مدیر جدید سازمان صداوسیما دیگر شاهد این اتفاقات که مسلماً چهره وحدت ملی و اسلامی را مخدوش می‌سازد نباشیم.

حسین هاشمی تختی

نماینده مردم شریف بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی در خانه ملت