🔻حسین هاشمی تختی :

انتقال آب از خلیج فارس به پروژه های صنعتی

🔶رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس از انتقال آب به استان های کرمان و یزد برای پروژه های بزرگ صنعتی خبر داد که قرار است ۳۰درصد از این آب تولیدی به هرمزگان اختصاص داده شود.

🔸به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی تختی در نشست کارشناسی کمیسیون عمران مجلس با دکتر اردکانیان وزیر پیشنهادی نیرو گفت: بدلیل مشکلات و بحران بی آبی در کشور انتقال آب از بندرعباس به صنایع و معادنی مانند گل گهر سیرجان، مس سرچشمه کرمان و چادر ملوی یزد در دست اجراست.

🔻وی با اشاره بهره برداری از آب خلیج فارس عنوان کرد : طرح انتقال آب از عمق دریا در کشور برای اولین بار در حال اجراست، این پروژه بزرگ و ملی نیاز به توجه و اهتمام بیشتری دارد و ضرورت تسریع در آن جام آن را دو چندان می کند تا هر چه زودتر صنایع بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

🔹نماینده مردم هرمزگان در مجلس در ادامه به مدیریت آب در بخش کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت : با توجه به اینکه دولت در بخش کشاورزی در اجرای آبیاری تحت فشار سرمایه گزاری خوبی کرده اما مدیریت مصرف آب با سطح زیر کشت کشاورزی ما همخوانی ندارد.

🔸رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس در ادامه گفت : کشاورزان با وجود اینکه از آبیاری تحت فشار استفاده کردند ولی سطح زیر کشت خود را افزایش داده که متاسفانه نتیجه آن مصرف بیش از آبی بوده که در آبیاری سنتی استفاده می شد لذا باید هماهنگی بین دو بخش آب و کشاورزی بوجود بیاید.

🔻هاشمی تختی استفاده از انرژی تجدید پذیر را جزء ضرورت های کشور دانست و تاکید کرد : ما باید از انرژی تجدید پذیر مانند انرژی خورشید برای ساخت نیروگاه خورشیدی استفاده کنیم تا آینده دچار کمبود منابع و آلودگی محیط زیست نشویم و هرمزگان نیز بعلت شرایط جوی، موقعیت مناسب برای استفاده از این نیروگاه خورشیدی را دارد.

🔸عضو کمیسیون عمران در مجلس در پایان از هزینه های سرسام آور برق انتقاد کرد گفت : تعرفه برق در مناطق گرمسیری بالاست و متاسفانه هزنیه برق و پرداخت آن برای همه خصوصا قشر روستایی بسیار سنگین است و باید برای مناطق گرمسیری تخفیفی در این زمینه اعمال شود.

@hosseinhashemitakhti