حسین هاشمی تختی امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: روز گذشته فرصتی فراهم شد تا به همراه اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بازدیدی از مجموعه ورزشی آزادی در تهران داشته باشیم و پیش از آن در نشستی کمیسیونی با آقای سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، وضعیت پروژه‌های ورزشی در سراسر کشور و مجموعه ورزشی آزادی را مورد بررسی قرار دهیم.

وی افزود: پروژه‌های زیادی در کشور در حوزه ورزشی تعریف شده که اولویت تخصیص با پروژه‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالاتر از ۵۰ تا ۶۰ درصد است که بتوانند امکان بهره‌برداری از آنها را سریع‌تر فراهم کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت مجموعه ورزشی آزادی نیز اظهار کرد: این مجموعه از سال ۱۳۵۳ ساخته شده و بخش‌های جنبی آن نیز در طول سال‌های مختلف تکمیل شده است و نظر به وسعت بالای این مجموعه، سالانه ۱۱ میلیارد تومان اعتبار برای حفظ و نگهداری آن صرف می‌شود.

هاشمی تختی اضافه کرد: استادیوم بزرگ ۱۰۰هزار نفری آزادی نیز که در درون این مجموعه ورزشی قرار دارد، یکی از ظرفیت‌های بزرگ و بین‌المللی کشورمان برای برگزاری مسابقات فوتبال در رده‌های مهم است که ما در این بازدید از روند بازسازی بخش‌هایی از این پروژه از جمله ترمیم فضاهای داخلی و صندلی‌های این مجموعه که توسط یک شرکت با مدیریت یک هرمزگانی صورت می‌گیرد هم بازدید کردیم.

وی گفت: عمر بنای ورزشگاه آزادی بالاست اما با این حال با صرف هزینه‌هایی در سال‌های مختلف، بسیاری از بخش‌ها مورد بازسازی قرار گرفته است.

عضو کمیسیون عمران با اشاره به استقرار دفتر بیش از ۲۰ فدراسیون در مجموعه ورزشی آزادی، تصریح کرد: این یک ظرفیت برای ورزش کشورمان است که باید توجه هر چه بیشتری به آن صورت گیرد و کمیسیون عمران نیز در بودجه سال آینده کشور تلاش خواهد کرد تا بتواند اعتبار بیشتری به حوزه ورزش در کشور بخصوص از محل اعتبارات عمرانی اختصاص دهد.

هاشمی تختی بیان داشت: حدود ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های مهم وزارت ورزش و جوانان در کشور نیاز است که در نشست کمیسیون عمران با وزیر ورزش و جوانان در این خصوص و راه‌های تأمین اعتبار مالی برای اجرای این پروژه‌ها نیز بحث و تبادل نظر شد.

پیگیری ساخت یک مجموعه رفاهی برای ورزش هرمزگان

وی خاطرنشان کرد: در حاشیه این بازدید، بنده دیداری نیز با مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری ورزشگاه‌های کشور داشتم و درباره ساخت یک مجموعه فرهنگی و رفاهی برای ورزش هرمزگان در بندرعباس که پیش از این در دیدار مشترک به همراه مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان با وزیر ورزش و جوانان موافقت‌های آن کسب شده بود، تبادل نظر کردیم تا هر چه سریع‌تر ساخت این مجموعه در محل فعلی اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان کلید بخورد.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان گفت: محل فعلی اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان یک سازه قدیمی است که در این پروژه جدید به کلی تخریب و مجموعه جدیدی با ظرفیت‌های رفاهی مناسب ساخته خواهد شد که مقرر شد تا اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان هر چه سریع‌تر اقدام به تهیه نقشه‌های لازم برای اجرای این پروژه کرده و آن‌ها را به شرکت توسعه و نگهداری ورزشگاه‌های کشور که شرکت تخصصی در زمینه تصمیم‌گیری و ساخت این بناهای ورزشی در کشور است، ارائه کنند.