🔷 *هاشمی تختی:*

 

🔹 *باید بساط رانت‌خواری عده‌ای سودجو برچیده شود/ همه وزارتخانه‌ها شهامت معرفی گیرندگان ارز دولتی را داشته باشند.*

 

 

🔹نماینده مردم هرمزگان خواستار انتشار اسامی دقیق افراد و شرکت‌هایی شد که ارز دولتی دریافت کرده اما با قیمت بالا در بازار فروخته‌اند.

 

🔹به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس، هاشمی تختی صبح امروز در جمع خبرنگاران با انتقاد از سستی و بی‌خیالی برخی دستگاه‌های دولتی و مسئولان نسبت به شرایط معیشتی و مالی مردم و جامعه، اظهار کرد: ریشه اصلی فشارهای اقتصادی به مردم و گرانی‌ها را باید در سودجویی و فرصت‌طلبی برخی رانت‌خوار اقتصادی دانست که ریشه اقتصاد ملی را خشکانده‌اند.

 

 

🔹وی افزود: کدام منطقی می‌پذیرد که عده‌ای سودجو به ناگاه جو بازار را ملتهب و برای کالایی که ارز دولتی برای آن دریافت کرده‌اند، سود هنگفت تعریف و یک شبه دهها و صدها میلیارد تومان سود عاید خود کنند و این سوی بازار عده‌ای از مردم برای نان شب خود گرفتار و برای گذران زندگی خود نگران باشند.

 

🔹نماینده مردم هرمزگان تصریح کرد: با وجود چنین فرصت‌طلبان رانت‌خوار نمی‌توان به جنگ تحریم‌ها رفت چرا که هر روز تحریم کشور برای این دسته از افراد، فرصت دیگری برای فساد و رانت‌خواری است.

 

🔹هاشمی‌تختی گفت: دولت باید برخی مدیران ضعیف و بی‌مسئولیت را در عرصه اقتصادی برکنار کند تا فضا برای حضور چهره‌ها و نیروهای کاردان و متخصص در عرصه اقتصاد که درد مردم را می‌فهمند، باز شود.

 

 

🔹وی تاکید کرد: برای مقابله با تحریم‌ها باید تبعیض از میان برداشته شود و مردم و مسئولان در یک صف برای مقابله با توطئه‌های دشمنان قرار گیرند.

 

@hosseinhashemitakhti