در کمیسیون عمران مجلس صورت گرفت.

بررسی معطلی بالای محموله‌های ترانزیتی/ تشکیل کارگروهی از کمیسیون‌های عمران، اصل ۹۰ و اقتصادی برای مقابله با قاچاق

برگزاری نشست کمیسیون عمران مجلس با حضور وزیر نیرو

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، (دوشنبه، ۱۲ تیر ماه) کمیسیون عمران مجلس معطلی بالای محموله‌های ترانزیتی در بندر شهید رجایی در مراحل گمرکی را با حضور رئیس سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران، استاندار، فرماندهی نیروی انتظامی و برخی مسئولان دیگر مورد بررسی قرار داد.
حسین هاشمی تختی‌ عضو کمیسیون عمران مجلس در این جلسه با بیان اینکه برای کاهش صف‌های طولانی محموله‌های ترانزیتی این نشست برگزار شده است، گفت: متأسفانه گاهی اوقات معطلی محموله‌های ترانزیتی تا ۷۲ ساعت هم بوده است که این زیبنده نظام نیست.

رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای رفع معطلی طولانی محموله‌های ترانزیتی باید ساز و کار مشخصی در نظر گرفته شود، افزود: باید با ۲۴ ساعته کردن گمرکات و همچنین افزایش نیرو و تجهیزات کاهش زمان معطلی محموله‌های ترانزیتی را ممکن کنیم.

وی همچنین پیشنهاد تشکیل کارگروهی مشترک بین کمیسیون‌های عمران و اقتصادی مجلس برای ایجاد هماهنگی بیشتر در بحث مدیریت و ساماندهی بنادر و گمرکات را ارائه کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان از نمایندگان و مسئولان خواست تا در اولین فرصت از بندر شهید رجایی و تجهیزات و امکانات آن بازدیدی داشته باشند.

گفتنی است از مصوبات این کمیسیون در خصوص موضوع معطلی بالای محموله‌های ترانزیتی، استقرار دستگاه ایکس ری بیشتر در بندر شهید رجایی و ۲۴ ساعته شدن گمرک بود .