به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی‌ امروز در نشست روسای هیئت های ورزشی هرمزگان با دکتر فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان که با حضور دکتر مرادی دیگر نماینده حوزه انتخابیه مرکزی و مسئولان ارشد ورزش استان برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با بیان اینکه هر سه نماینده حوزه مرکزی استان به طور هماهنگ و همصدا پیگیر مسائل و مشکلات هستند، اظهار داشت: هر چه در جامعه، پیرامون ورزش چه در بعد حرفه ای و همگانی، کار شود باز هم جای کار دارد، چرا که این رویکرد سبب تامین و تضمین سلامت و نشاط جامعه می شود.

 

وی با بیان اینکه مردم در جوامع توسعه نیافته و کمتر توسعه یافته، اغلب در سنین بازنشستگی دچار مشکلات جسمی و روانی می شوند، افزود: طبق نظرات پزشکی و علمی ریشه این پدیده اغلب به کم تحرکی و عدم پویایی جسمی و ذهنی برمی گردد که جا دارد در جامعه ما نیز به این امر مهم توجه ویژه‌ای شود.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت بنگاه های اقتصادی فعال در هرمزگان، اضافه کرد:‌ بارها مقرر شده که از منابع قانونی موجود، و سهم یک درصد ورزش در صنایع، ساز و کاری ایجاد شود که بتوان توسط آن باشگاه ها و موسسات ورزشی را تامین و حمایت کرد، اما مشخص نیست چرا این اعتبارات به سمت باشگاه ها و تیم های ورزشی هدایت نمی شود.

 

هاشمی تختی تصریح کرد: نبود اعتبارات، مهمترین مشکل حوزه ورزش استان است که باید برای رفع آن فکری اساسی و بنیادی شود.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه بر این اعتقادیم که تفاهم و همدلی می تواند بسیاری از مشکلات را رفع کند، یادآور شد: مسئولان ورزش استان و سایر مسئولان هماهنگی خوبی در باب رسیدگی به مشکلات دارند.

 

وی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی استان کمتر از میانگین ملی است، اظهار امیدواری کرد؛ برای جبران این فاصله نیز توسط مقامات ارشد وزارتخانه مربوطه چاره ای اندیشیده شود.

 

انتها/