جنایت حمله به هواپیمای ایرانی هرگز فراموش نخواهد شد/ آمریکایی‌ها خوی درندگی خود را در ۱۲ تیر ۶۷ نشان دادند
نماینده مردم هرمزگان گفت: آمریکایی‌ها هیچ‌گاه با ملت ایران صادق نبودند و همیشه با خوی درندگی خود با ملت ایران رفتار کرده‌اند.
به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندرخمیر در خانه ملت، حسین هاشمی تختی ظهر امروز در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمله وحشیانه ناو وینسنس به هواپیمای مسافربری ایرانی بر فراز آبهای خلیج فارس در ۱۲ تیر ۱۳۶۷، اظهار کرد: تاریخ پرفراز و نشیب ایران نشانگر آن است که آمریکایی‌ها همواره بدنبال ضربه زدن به مواضع ملت ایران و آسیب رساندن مستقیم و غیرمستقیم به منافع ملی ما بوده‌اند و هدفی جز به استضعاف کشانیدن ملت ایران ندارند.

وی افزود: سران کاخ سفید هیچ‌گاه برای جنایت هولناک خود در خلیج‌فارس حاضر به عذرخواهی نشدند و حتی به فرمانده ناو آمریکایی، نشان افتخار دادند و این اقدام نشانگر آن است که خوی استکباری و درندگی در وجود سیاست‌مداران آمریکایی ریشه‌دار شده است.

نماینده مردم هرمزگان تصریح کرد: ملت ایران از این جنایت نخواهد گذشت و همه بازماندگان این جنایت خونین، تلخی دردناک آن حمله وحشیانه را به یاد دارند.

هاشمی‌تختی گفت: آمریکای ۳۰ سال پیش و یا آمریکای ۶۵ سال پیش با آمریکای امروز هیچ تفاوتی ندارند. یک روز بر علیه دولت رسمی و برآمده از آرای ملت ایران کودتا کردند و یک روز به طور مستقیم به هواپیمای مسافری ایران شلیک و حالا نیز ملت ایران را در فشار تحریم‌ها قرار داده‌اند.

وی تاکید کرد: راه حل عبور از فشار دشمن، غیرت‌مندی مسئولان در خدمت به مردم و قطع دست رانت‌خواران از سفره ملت است تا فشارهای خارجی نتواند با همراهی عده‌ای سودجو، ملت را در مضیقه قرار دهد.