به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در اولین روز از هفته قوه قضاییه با حضور در مجموعه دادگستری هرمزگان، ضمن دیدار با صالحی رئیس کل جدید دادگستری استان، یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای قوه قضاییه را گرامی داشت.

وی با یادآوری نقش شهید بهشتی در ایجاد ساختار قضایی اسلامی در جامعه و دفاع از ماهیت انقلاب در برابر جریان های مختلف، بخش قابل توجهی از توفیقات فکری و اعتقادی انقلاب اسلامی را مدیون این شخصیت مبارز و فقیه مجاهد دانست و خاطرنشان کرد: یکی از باارزش ترین جلوه های تحقق عدالت در جامعه، تقویت اعتماد عمومی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: قانونمداری و اتکای به ظرفیت های قانونی در جامعه هم سبب همگرایی و هم سبب تقویت اتحاد ملی و انسجام عمومی می شود و قوه قضاییه مقتدر نه تنها عاملی بازدارنده در برابر قانون شکنان بشمار می رود بلکه نور امید را در دلها زنده نگاه میدارد.

هاشمی تختی با بیان این که تحقق عدالت در جامعه یکی از مهم ترین مطالبات مردم با حضور شخصیت توانمند و انقلابی همچون آیت الله رییسی در راس دستگاه قضایی است، عنوان داشت: گام دوم انقلاب باید توام با عدالت و امید باشد تا بتوانیم بخشی از ظرفیت های نهفته جامعه مان را شکوفا و توزیع ثروت در اجتماع را منطقی و نظام مند سازیم و در این راه نقش مدعی العموم در استان ها بسیار کلیدی است.

وی با آرزوی موفقیت برای رئیس کل جدید دادگستری هرمزگان، یکی از مهم ترین دغدغه های مردم در این استان در حوزه مسایل قضایی را موضوعات مرتبط با تجارت مرزی عنوان و حل این مهم را در گروی همفکری و تعامل میان نمایندگان هر سه قوه در استان عنوان کرد و گفت: برخورد سلبی باید با دانه درشت ها و باندهای کلان صورت گرفته و تبادلات محدود مردم را در این شرایط مدیریت کرد تا مبادا به بهانه مبارزه با قاچاق کالا، مردم محلی مورد اجحاف قرار گیرند.

انتها/