به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسین هاشمی تختی اظهار داشت: جاده مواصلاتی سیاهو به بخش احمدی با توجه به قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به وجود مناطق گردشگری و منحصر به فرد در این منطقه، تصریح کرد: جاده فعلی در خور و شان مردم آن منطقه نیست و باید هر چه سریع‌تر بازسازی شود.

نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی گفت: اخبار تصادفات متعدد و کشته شدن تعدادی از همشهریان در این جاده باعث شد که هر سه نماینده مردم در حوزه انتخابیه مرکز استان پیگیر موضوع باشیم و به جد تا حصول نتیجه آن را پیگیری می‌کنیم.

هاشمی تختی با بیان اینکه پیمانکار پروژه مشخص شده است، خاطرنشان کرد: با همت و توجه دولتمردان امیدواریم هر چه سریع‌تر عملیات بازسازی و تعریض این جاده به ثمر بنشیند.

عرض کم جاده، نبوده علائم هشدار دهنده، نبود حفاظ، پل ارتباطی نامطلوب و بدون حفاظ، ریزش سنگ و سنگلاخ از بالای کوه به جاده باعث خطرات فراوانی برای گردشگران و ساکنان روستاهای اطراف شده که همت مضاعف مسئولان راه و شهرسازی و دستگاه‌های اجرایی استان را در رابطه ایمن‌سازی این جاده ارتباطی می‌طلبد.

انتها/