به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در نشست بررسی روند واگذاری اراضی
پرورش میگو در قالب شهرک های کشاورزی در ساحل شرقی بندرعباس که در دفتر رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با حضور معتمدان محلی و اعضا شورای روستاهای منطقه برگزار شد، با اشاره به دیدار اخیر خود با رئیس سازمان شیلات ایران، و بازدیدهای میدانی از مزارع پرورشی میگو اظهار داشت: متاسفانه در مبحث مدیریت این مزارع نقش جامعه محلی آنگونه که باید دیده نشده و این خود به عنوان یک پدیده نامطلوب در مسیر توسعه پایدار به شمار میرود چرا که نمیتوان بدون کمک و مشارکت جامعه محلی این بخش تولیدی را به صورت پایدار و بهینه به پیش برد.

وی تصریح کرد: هم در استان و هم در مرکز بارها خواستار واگذار اراضی ساحلی در قالب تعاونی ها و موسسات محلی شده ایم که رایزنی ها در این راستا در شرف نتیجه دهی است.

وی با بیان اینکه طبق گزارش شرکت شهرک های کشاورزی استان تاکنون هزار نفر از ساحل نشینان در پی فراخوان صورت گرفته برای دریافت ۶۸ قطعه منظور شده، ثبت نام به عمل آورده اند، افزود: این سطح از استقبال نشان از تقاضای بالا در این راستا دارد و از همین روست که به طور جد خواهان تسری واگذاری ها به سراسر استان هستیم.

هاشمی تختی همچنین اظهار امیدواری کرد؛ بتوان از طریق رایزنی های جاری با شیلات، هزینه مورد نیاز برای واگذاری اراضی مدنظر را به صورت اقساط درآورد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در بخش پایانی سخنان خود ضمن قدردانی از مسئولان شیلات و جهادکشاورزی استان، یادآور شد: صنعت پرورش آبزیان با توجه به قابلیت های موجود، یکی از گزینه های مطلوب برای تقویت اقتصاد ساحل نشینان به شمار می رود که میتواند بر روی ارز آوری و اقتصاد ملی نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

انتها/