به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی امشب در مسجد زین العابدین محله نایبند در جمع مردم این محله با بیان اینکه محلات قدیمی و با سابقه همواره محل زیست انسان های باثبات در اخلاقمداری و دینداری است، اظهار داشت: این محله نیز همانند سایر محلات قدیمی شهر از مشکلاتی از جمله تملک اسناد اراضی و واحدهای مسکونی رنج می برد.
وی با بیان اینکه در برخی از موارد اسنادی با توجه به رانت هایی که در قبل از انقلاب وجود داشته برای افرادی خاص صادر شده است، یادآور شد: ۳۵۰ فقره سند مالکیت در محله نابیند با پیگیری های صورت گرفته برای افراد ساکن صادر شده، که در ادامه واگذاری اسناد، منازل مسکونی نزدیک خیابان اصلی ساحلی و اراضی موجود در حریم ۶۰ متری را مورد بررسی قرار داده ایم.
عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: برای رفع مشکل واحدهای مسکونی قدیمی بندرعباس-واقع شده در حریم ۶۰ متری دریا- به دنبال مصوبه ای هستیم که بتواند مسبب صدور اسناد مالکیت برای این واحدها شود.
وی افزود: همچنین امکان ارائه لایحه از طرف دولت در این باب را نیز مورد بررسی و رایزنی قرار داده ایم که امیدواری بالایی برای تحقق این هدف وجود دارد کما اینکه می تواند مشکل بسیاری از مردم را حل کند.
نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عدم وجود زیرساخت های لازم عمرانی و همچنین عدم معابر و گذرگاه های مناسب در محله نایبند، یادآور شد: در صورت همکاری مردم محله نابیند این آمادگی وجود دارد که به تاسی از الگوی محلات قدیمی دیگر شهر، خیابان ها و معابر جدید با هدف ایجاد پویایی بیشتر در محله ایجاد شود.
هاشمی تختی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره و یادآوری وظایف قانونی و اخلاقی نمایندگان اضافه کرد: هیئت نمایندگان استان، به طور جد به دنبال رفع و رجوع مشکلات و وضع قوانین کارآمد برای بهبود شرایط زندگی مردم در محلات بافت فرسوده و قدیمی است.
انتها/