رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در سومین گردهمایی فرمانداران و بخشداران استان هرمزگان که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، با اشاره و گرامی‌داشت هفته دولت و سالروز ورود آزادگان، اظهار داشت:‌ تلاش ما در مجلس بر این است که تعامل خوبی را با دولت داشته باشیم، کما اینکه قصد مداحی و تعریف از دولت نداریم و از طرفی نیز به دنبال رفتار مغرضانه و گزک گیری از دولت نیستیم.

حسین هاشمی تختی با بیان اینکه در کنار تیم دولت در استان به صورت تمام قد هستیم، اضافه کرد: دیروز به استاندار هرمزگان نیز گفتم که با قدرت و تلاش فراوان امور را پیش ببرید و ما نیز کنار شما هستیم.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، خمیر، ابوموسی و حاجی آباد در مجلس با بیان اینکه باید به دنبال وحدت و رفع مشکلات مردم باشیم، اضافه کرد:‌ فرمانداران باید نگاهشان به منطقه و شهرستان نگاه پدرانه و عادلانه باشد.

هاشمی تختی با بیان اینکه دولت در مضیقه شدید مالی متاثر از مشکلات در دولت قبل است، تصریح کرد: فعلا تا گشایش‌هایی که همه انتظارش را داریم باید مدیریت مناسبی اعمال کنیم تا مردم نگران و نا امید نشوند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با بیان اینکه نباید بگذاریم وحدت مردم کم شود، گفت: درست است دولت جلوی تورم را گرفته اما کماکان در کشور رکود حاکم است و مردم در تنگنا قرار دارند.

وی با بیان اینکه برخی‌ها برجام را زیرسئوال می‌برند و آنرا حتی ترکمنچای می‌نامند، اضافه کرد: از طرفی نیز برخی‌ها آنرا مدینه فاضله می‌دانند، که ما می‌گوییم برجام یک موفقیت دیپلماتیک بزرگ است که نباید اصل آن زیر سئوال برود و باید تمام تلاشمان برای اجرای هر چه بهتر این اصل را انجام دهیم.

هاشمی‌تختی با بیان اینکه پشتیبان دولت هستیم، گفت:‌ روی حرفم می‌ایستم و حامی دولت می‌مانم با هدف پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی هر هزینه‌ای را از سر عقل و تدبیر و هوشیاری قبول داریم.