به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در آیین تجلیل از برترین های اصناف هرمزگان که به مناسبت روز ملی اصناف برگزار شد، با بیان اینکه اصناف جایگاهی مهم در پیروزی و تثبیت انقلاب دارند، اظهار داشت: در جنگ اقتصادی، که چند دهه است بر علیه انقلاب راه افتاده، بازار در واقع پشتیبان و نقطه اتکا نظام و انقلاب است.

وی با بیان اینکه اصناف و بازاریان، افسران جنگ اقتصادی فعالان بازار هستند، افزود: اقتدار فکری و عملکردی مقام معظم رهبری، به خیلی ها درس ایستادگی آموخته، کما اینکه رهبر انقلاب با دوراندیشی و تکیه بر ذات اقدس الهی به درستی درس تعقل، تفکر، اقتدار و عزت را معنا کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بازار و اصناف همواره پشتیبان دیدگاه های رهبری نظام بوده و هستند، گفت: جایگاه بازار و اصناف در پیروزی های صدر اسلام در برابر کفر بر هیچ کس پوشیده نیست، و از طرفی در انقلاب اسلامی نیز نقش بازاریان سبب سرنگونی رژیم ستم شاهی شد.

هاشمی تختی بیان داشت: فعالان بازار و اصناف، متدین و خیرخواه جامعه اسلامی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به دلیل مرزی بودن چندین شهر مهم استان، باید نگاه مقابله با قاچاق را در این شهرها تغییر دهیم، افزود: جابجایی اقلام خوراکی به تعداد انگشت‌شمار در مسیرهای بین شهری استان، نباید به منزله قاچاق اطلاق شود، چرا که این نوع جابجایی خرد کالا بخشی از زندگی روزمره مردم بوده و هست.

انتها/