به گزارش پایگاه خبری موج همدلی، حسین هاشمی تختی در نشستی با ابراهیمی مدیرکل کار، تعاون و رفاه هرمزگان اظهار کرد: مبحث اشتغال در استان با توجه به جایگاه هرمزگان در اقتصاد ملی به مطالبه‌ای عمومی بدل شده و از طرفی نوع نگاه به اشتغال موجب شده تا جامعه به تعریف خاصی از اشتغال رسیده باشد که عمدتا حضور در اداره و یا صنعتی خاص و حقوق‌بگیری از دولت را اشتغال واقعی تلقی کنند.

وی افزود: وظیفه ما این است که به تدریج این نگاه را اصلاح و با تعریف اشتغال در عرصه‌های مختلف، کارآفرینی را به عنوان یک امر ارزشمند در اجتماع تبدیل کنیم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس با بیان این که حفظ اشتغال موجود در کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: اولین اولویت اداره کل کار می‌بایست رشد و پایداری اشتغال نیروهای هرمزگانی در صنایع باشد.

هاشمی تختی ادامه داد: نوع قراردادها در حوزه کار در استان در موارد متعددی سبب تضییع حقوق کارگران می‌شود و ما از اداره کل کار، تعاون و رفاه هرمزگان انتظار داریم که در این زمینه نقش ویژه‌ای ایفا کند.

نماینده بندرعباس همچنین با اشاره به نقش ویژه بخش تعاون در اقتصاد هرمزگان، تصریح کرد: طی سال‌های اخیر شاهد افزایش نقش‌آفرینی تعاونگران هرمزگانی در ایجاد بسترهای توسعه استان هستیم که باید با حمایت هرچه بیشتر از اتاق تعاون، به این مهم جایگاه بالاتری داد.

انتها/