به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در مراسم جشن نیمه شعبان بندرعباس که با حضور پرتعدد مردم برگزار شد، حضور یافت، و ضمن تبریک این مناسبت بر وظایف جامعه اسلامی در زمان غیبت امام زمان (عج) اشاره و اظهار داشت: مهمترین وظیفه برای مومنان به موضوع ظهور، آماده سازی خود و جامعه برای این امر مهم و جهانی است.

وی با بیان اینکه مومن واقعی کسی است که خود را برای ظهور آماده می‌کند، افزود: مسلمانان همواره تشنه برقراری عدالت هستند و بی شک ظهور آن حضرت، سبب ایجاد عدالت و اصلاح رویه‌های کنونی حاکم بر جهان می‌شود.

نماینده شهرستان‌های بندرعباس،‌ قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی با بیان اینکه مراسم بزرگداشت ولادت امام زمان (عج) در سال‌های اخیر به خوبی در جای جای کشور برگزار می شود، افزود: امروز وجود مساجد در محلات و فعالیت‌های آنها، بهترین گزینه برای تربیت جوانان مومن و فراهم‌سازی جامعه برای ظهور امام زمان (عج) است و همه وظیفه داریم در بعد معنوی و امکاناتی از این پایگاه‌ها حمایت به عمل آوریم.

وی تاکید کرد:‌ جامعه باید به دو مولفه قرآن و عترت انس و خو بگیرد چرا که این دو مولفه و اهرم مهم است، که می تواند اقتدار و عزت جامعه را در دنیای متلاطم کنونی برای جامعه رقم بزند.

هاشمی تختی در ادامه اضافه کرد: طی هشت سال دفاع مقدس و امروز از همین محلات و روستاهای بندرعباس شاهد حضور جوانانی در میادین نبرد علیه جهبه باطل هستیم، به نحوی که در کنار شهدای دفاع مقدس، شهادت شهدای شاخصی همانند خلیل تختی نژاد به همگان ثابت کرده، که هر جا که تربیت دینی حاکم باشد جوانانی مسئولیت پذیر دفاع از اسلام و کیان خود را جانانه به عهده می گیرند.

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین در مراسم جشن نیمه شعبان حسنلنگی که با حضور مردم این روستا و روستاهای مجاور برگزار شد، نیز ضمن تبریک این مناسبت افزود: شرایط ظهور زمانی فراهم می شود که جامعه به درک لازم به این موضوع برسد و از طرفی در بین جهانیان یاران آن حضرت، مشخص شوند.

انتها/