حسین هاشمی تختی :

حل مشکلات بهداشت و درمان کشور در مجلس/ حقوق پرستاران متناسب سازی شود

نماینده مردم هرمزگان در مجلس، گفت : مجلس خواستار حل شدن مشکلات بهداشت و درمان در کل کشور بوده و این موضوع را بسرعت پیگیری می کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی تختی در نشستی به مناسبت روز پرستار که با حضور رؤسای پرستاری بیمارستان های شهر بندرعباس ، رئیس خدمات پرستاری استان هرمزگان و جمعی از اعضای هیات مدیره نظام پرستاری بندرعباس و توابع برگزار شد، اظهار کرد: موضوع بهداشت و درمان و مسائل مرتبط با آن برای مجلس شورای اسلامی مهم بوده و در صدد رفع مشکلات بهداشت و درمان کشور هستیم و بیان مباحث در این زمینه صرفا به روز پرستار محدود نیست بلکه یکی از اولویت های مهم ما در مجلس، موضوع سلامت مردم و بهبود زیرساخت ها در این حوزه است.

وی بیان داشت: حرفه پرستاری روح لطیف و طبع بلندی را می طلبد و با روحیه همه کس سازگاری ندارد زیرا باید صبر و فداکاری و ایثار در وجود فرد جریان داشته باشد تا بتواند در این حرفه موفق شود.

هاشمی تختی ادامه داد: پرستاران انسان های مهربان و پر تلاشی هستند که با وجود دیدن غم و رنج و درد و مرگ بیماران با دلسوزی به کارهای خود پرداخته و روحیه خاصی دارند و این شغل در نزد خدای متعال اجر فراوانی دارد.

عضو کمیسیون عمران در مجلس، اظهار کرد : نیازهای جامعه پرستاری باید تامین شود که این قشر دلسوز بتوانند با روحیه خوب و بالایی به درمان بیماران بپردازند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس تشریح کرد: باید دانشگاه های علوم پزشکی و پرستاری را ارتقا داده تا بتوانیم نیروی ماندگار بیشتری در استان داشته و ظرفیت استخدامی بیشتر برای هرمزگان اخذ کنیم.

وی اظهار داشت : موانع و مشکلات ها را شناسایی کنیم و با همدلی به هم کمک کنیم و بدنبال راهکارهای مناسب بوده تا ما نیز این پیشنهادات را بصورت طرح در مجلس ارائه کرده و نتیجه آن تصویب طرح و اصلاح لوایح برای این حوزه باشد.

درپایان ازپرستاران حاضر درجلسه بااهدای لوحی تقدیر بعمل آمد.

@hosseinhashemitakhti