به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در مراسم اختتامیه مسابقات شطرنج قهرمانی آقایان استان، با بیان اینکه در این سال‌ها حرکات خوبی در حوزه ورزش استان صورت گرفته اظهار داشت: با وجود انبوهی از استعدادهای ورزشی جوان در شهرهای مختلف هرمزگان، معتقدیم برای شکوفایی این استعدادها، امکانات و شرایط لازم آنگونه که باید فراهم نشده است.

وی با بیان اینکه هرمزگانی در تمامی رشته‌های ورزشی حرفی برای گفتن دارند، اضافه کرد: جوانان و نوجوانان این استان طی این سال‌ها در تمامی رشته‌های ورزشی به خوبی درخشیده‌اند و ما شاهد این افتخارآفرینی‌ها در عرصه‌های ملی و بین‌المللی بوده‌ایم.

نماینده مردم هرمزگان با اشاره به اینکه ورزش شطرنج از جمله ورزش‌های لازم برای همه اقشار و رده‌های سنی جامعه است، گفت: افتخارات هیئت شطرنج استان شایسته قدردانی است.

هاشمی تختی اضافه کرد: هرمزگانی‌ها خود انسان‌هایی سختکوش و با انگیزه هستند و از طرفی افرادی که در دهه‌های گذشته به استان مهاجرت و در اینجا ماندگار شده‌اند نیز در حوزه‌های ورزشی پرتلاش و با همت هستند، که این امر سبب شده هرمزگان از استان‌های خاص و منحصربه‌فرد در حوزه ورزش نام بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه ضمن تشکر از دست‌اندرکاران حوزه ورزش و جوانان استان و مسئولان هیئت شطرنج یادآور شد:‌ همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند در گام دوم انقلاب، همگی باید گام‌های مستحکم‌تری در مسیر رشد و پیشرفت و اعتلای کشور برداریم.

در پایان این مراسم نفرات برتر اول تا سوم این مسابقات توسط هاشمی تختی و با حضور معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان، رئیس هیئت شطرنج استان و دیگر مسئولان تقدیر شدند.

انتها/