به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، در متن پیام “حسین هاشمی تختی” نماینده مردم شهرستان های بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندر خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن هفدهم مردادماه، سالروز پاسداشت مقام خبرنگار چنین آمده است: «۱۷مردادماه هر سال که سالروز شهادت خبرنگار شهید صارمی است، یادآور مجاهدت های زنان و مردان حقیقت طلبی است که با هدف روایت حقیقت، طلایه دار عرصه اطلاع رسانی شده، پرچم افراشته “آگاهی بخشی” را بر دوش کشیده و فروتنانه و بی ادعا، شمع وجود خویش را چراغ راه جامعه کرده اند. آنان در توصیفی دیگر، طلایه دارانی پیشرو برای مطالبه گری و تقویت کننده موج همدلی در جامعه هستند.
خبرنگاران قشری از جامعه هستند که می‌توانند با قلم خود اندیشه‌ها و انرژی های سازنده اجتماع را به جریان بیندازند و هر اندیشه‌ای که از صاحبان فکر برمی‌خیزد، در صورتی که توسط مسئولان به مرحله عمل و ظهور برسد، آثاری قابل توجه بر جریان توسعه و پیشرفت یک ملت می‌گذارد.
به تعبیری دیگر، روز خبرنگار، هنگامه پاسداشت مقام فرهیختگانی است که با اعجاز قلم در دنیای متراکم و شتابناک ارتباطات و اطلاعات، با شرافت حرفه ای به روشن کردن افکار عمومی می پردازند و به رسالت تاریخی خود در آگاهی بخشیدن و بالا بردن سطح شناخت اجتماعی مردم، جامه عمل می‏پوشانند.
آنان همچنین از منظر رسالت تاریخی، وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمانه خویش هستند؛ آنان همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای، در گرو کوشش های شبانه روزی شان است؛ صدالبته این تلاش‌های بی‌چشمداشت و فعالیت‌های متعهدانه نیازمند حمایت‌های تقنینی و اجرایی مسئولان است.
یک خبر از چنان اهمیتی در سرنوشت یک جامعه برخوردار است که در پیشرفت یا پسرفت آن اثرگذار است. بنابراین حفظ و صیانت از جایگاه حرفه ای خبرنویسی و رسانه نگاری زمانی بر ارزش آن می‌افزاید که ثمره اش هوشیاری و بیداری یک جامعه و تقویت کننده روحیه مطالبه گری آنان باشد؛ این اندیشه ناب می تواند چنان با اهمیت باشد که کشور را به سمت پیشرفت و ترقی پیش برده و موجب ارتقاء بینش و دانش مردم شود.
اینجانب ضمن عرض تبریک فرارسیدن هفدهم مردادماه به همه خبرنگاران و خانواده بزرگ رسانه و قدردانی از همراهی، توجه و اهتمام ویژه خبرنگاران رسانه های استان هرمزگان در انعکاس اخبار و رویدادهای مربوط به حوزه کاری نمایندگان مجلس، برای شما خبرنگاران متعهد و کوشا، تندرستی و بهروزی آرزومندم و امید آن دارم که با استعانت از درگاه خداوند متعال و کوشش خالصانه خبرنگاران، شاهد پیشرفت های بیشتر و موفقیت های روزافزون تر ایران اسلامی در تمامی عرصه ها باشیم. »
انتها/