🔶 *نماینده مردم بندرعباس در مجلس:*

🔸 *خواستار ارزیابی دقیق عملکرد مدیران هستیم/ جریانات سیاسی را ملاک ارزیابی قرار ندهیم*

🔸 نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الزامی برای جابه‌جایی مدیران بعد از مهلت ۳ ماهه استاندار نمی‌باشد، اظهارکرد: انتظار است که ارزیابی دقیق‌تری از عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی داشته و جریانات سیاسی را ملاک ارزیابی مدیران دستگاه‌ها قرار ندهیم.

🔸 حسین هاشمی‌تختی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بندرعباس، ضمن بیان اینکه در جابه‌جایی مدیران باید حرمت‌ها حفظ شود، اظهارکرد: باید ارزیابی دقیقی از عملکرد مدیران داشته و جریانات سیاسی را ملاک این ارزیابی قرار ندهیم و شاخص‌های ارزیابی هم مشخص شود.

🔸 وی با اشاره به اینکه همه مدیران برای ما مقدم هستند، افزود: در مجمع نمایندگان بحث مدیران ناکارآمد در استان مطرح شده و چارچوبی را قرار دادیم تا زحمات و تلاش‌های آنها به هیچ‌وجه نادیده گرفته نشود.

🔸 نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، بندرخمیر، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به استاندار هم این نکته را یادآور شدیم که ارزیابی دقیقی از مدیران داشته و بعد از اینکه به یقین رسید با حفظ حرمت‌ها برای تقویت کار، توسعه و آبادانی بیشتر هرمزگان، افزایش تولید و اشتغال در بخش‌های مختلف و یک هم‌افزایی و دقت‌نظر اقدام به جابه‌جایی مدیران دستگاه‌های اجرایی شود.

🔸 هاشمی‌تختی با اشاره به اینکه استاندار مهلت ۳ ماهه‌ای برای ارزیابی وضعیت خواسته بود تا براساس آن جابه‌جایی مدیران دستگاه‌های اجرایی انجام گیرد، افزود: به‌نظر می‌رسد استاندار هنوز به جمع‌بندی کاملی در رابطه با ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی نرسیده است.

🔸 به گفته وی، الزامی هم برای جابه‌جایی مدیران در پایان مهلت ۳ ماه استاندار نیست که مدیران به سرعت در پایان این موعد تعویض شوند و بعضی از دوستان انتظار داشتند در همان روزهای نخست حضور استاندار، تغییر مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان انجام شود در صورتی که وی بر جمع‌بندی و ارزیابی شرایط موجود تاکید داشت.

🔸 عضو کمیسیون عمران مجلس بیان داشت: به‌نظر می‌رسد با تامل، این تغییرات انجام شود و بعید می‌دانم تغییر مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان صورت نگیرد، بعضی از مدیران برای افزایش ظرفیت‌ها در استان بایستی جابه‌جا شوند.

🔸 هاشمی‌تختی با تاکید براینکه نمایندگان فشاری مبنی بر جابه‌جایی مدیران به استاندار وارد نمی‌کنند، گفت: ما از استاندار درخواست داریم ارزیابی مدیران و نتیجه ارزیابی را به نمایندگان اعلام کرده و دلیل جابه‌جایی مدیر را نیز به ما اطلاع دهند، نمایندگان از استاندار و مدیران اجرایی، کار می‌خواهند.

🔸 وی تصریح کرد: تعامل میان استاندار و نمایندگان مجلس بایستی برقرار باشد چون نیاز به همراهی و کمک در جهت آبادانی استان می‌باشد، اگر قرار است تغییری صورت گیرد باید دلیل تغییر را بدانیم و هم گزینه بعدی را بشناسیم.

🔸 نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، بندرخمیر، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جابه‌جایی‌ها نباید براساس سلیقه باشد و کارآمدی مدیران بایستی مدنظر قرار گیرد، ادامه داد: به‌نظر می‌رسد استاندار هرمزگان آمادگی مشورت با نمایندگان مردم در مجلس را داشته و تصمیم خود را به مجمع نمایندگان می‌گوید و تغییرات با هماهنگی صورت می‌گیرد.

🔸 هاشمی‌تختی اظهار داشت: تعامل استاندار با نمایندگان در حال حاضر مناسب می‌باشد و ایشان توجه ویژه‌ای نسبت به پیشنهادات و نظرات دارند به فرض مثال نکته‌ای را درخصوص مطالبات رسانه‌های استان مطرح کرده که دستگاه‌های اجرایی بدهکار مطبوعات هستند و مطالبات صنف مطبوعات استان پرداخت نشده است، وی قول مساعد برای بررسی و پیگیری موضوع را از طریق شورای اداری داده است.

🔸 وی در پایان با بیان اینکه نمایندگان حساسیتی بربومی یا غیربومی بودن مدیران ندارند، افزود: تاکید بر این است که رویکرد استاندار بربومی بودن مدیران باشد، وقتی نیروی کارآمد، توانمند و پیگیر در دستگاه‌های اجرایی استان وجود دارد اولویت استاندار بایستی گزینش این نیرو باشد و معتقدیم در قریب به اتفاق دستگاه‌های اجرایی، نیروی توانمند، متخصص و کارآمد وجود دارد و بایستی از این نیروه‌ها استفاده شود.

@hosseinhashemitakhti