🔶رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس :

راه اندازی نخستین پرواز منطقه ای جنوب کشور با مرکزیت بندرعباس

🔻رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان شبکه پروازی منطقه ی جنوب کشور با هواپیمای جدید ATR را تحولی بزرگ برای ارتباطات هوایی استان و کشور دانست

🔸به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی تختی در آئین افتتاح شبکه پروازی داخلی منطقه جنوب با محوریت فرودگاه بندر عباس با هواپیمای جدید ATR که با حضور مدیر عامل شرکت هواپیمایی هما و مدیران و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد گفت : هرمزگان به دلیل داشتن مناطق آزاد و نیاز به ارتباط بیشتر با سایر شهرها و جاهای دیگر باید ارتباطات هوایی خود را در مناطق دیگر گسترش داده که با راه اندازی شبکه پرواز منطقه جنوب این ارتباط بیشتر و بهتر انجام می شود.

🔸وی هرمزگان را ، استانی با ظرفیت های متنوع اقتصادی دانست و بیان داشت : ایجاد شبکه های پروازی با محوریت بندرعباس می تواند کمک بزرگی به نقش آفرینی ملی این استان در ابعاد مختلف نموده و به پیشرفت بهتر کشور نیز کمک شایانی نماید.

🔸هاشمی تختی در ادامه افزود : یکی از دلایلی که فرودگاه بندر عباس بعنوان مرکز پرواز های ATR انتخاب شده موقعیت خاص و شرایط اقتصادی این منطقه است که باعث شد این پروازها با محوریت به بندرعباس کار خود را آغاز کند.

🔸عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی گفت : یکی دیگر از اولویت های پرواز ATR رونق دادن به فرودگاه های کوچک کشور بوده که این پروازها بیشتر برای مسافت حدود ۶۰۰کلیومتر اختصاص دارد.

🔸وی در پایان با اشاره به اینکه ۱۰مسیردر استان با هواپیماهای جدید ATR انجام می شود بیان داشت : این شبکه پرواز علاوه بر انجام ارتباطات هوایی داخل استان به ۹ بخش در خارج از استان نیز خدمات ارائه می کند که این شهرها از جمله شیراز، اهواز، زاهدان و… بوده قرار است برای ارتباطات هوایی لنگه و عسلویه نیز استفاده شود.