رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان ضمن گرامیداشت هفته دولت و تقدیر از شهیدان رجایی و باهنر که اسوه خدمت و شهامت بودند بیان کرد: لزوم الگو گرفتن مسئولین از شهیدان رجایی و باهنر و هم‌چنین توجه به بیانات رهبر فرزانه انقلاب همیشه باید مدنظر باشد.
حسین هاشمی تختی در ادامه تصریح کرد: این دو شهید بزرگوار که مظهر اخلاص و مجاهدت بوده و تا آخر پای انقلاب ایستاده و به شهادت رسیدند باید الگویی برای تمام دولتمردان ما باشند.
وی افزود: این دو شهید بزرگوار نماد خدمت به کشور و فعالیت‌های دولت به مردم عزیز هستند که هرساله به‌پاس تقدیر از تلاش این شهیدان از برخی از خدمات دولت به مردم رونمایی می‌شود.
این مقام مسئول بابیان اینکه هفته دولت تبلور مدیریت، خدمتگزاری و وفاداری و از طرف دیگر قدرشناسی و همراهی مردم است تصریح کرد: شهیدان رجایی و باهنر استوانه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند و ملت ایران هرگز مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های این دو مرد بزرگ را فراموش نخواهند کرد.
نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در خانه ملت اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر از متفکرین تئوریسین‌ها و ایدئولوگ‌های انقلاب بودند ، مبارزه با لیبرال‌ها ، کمونیست‌ها ، منافقین و تلاش در جهت تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ازجمله خدمات این دو شهید ارزشمند می‌باشد.
هاشمی تختی بابیان ویژگی‌های شهیدان گران‌قدر رجایی و باهنر، مردمی بودن، ساده زیستی، عشق به خدمت، توجه به رضای خدا در انجام امورات و خستگی‌ناپذیری را رمز ماندگاری یاد و خاطره شهدای دولت دانست، تصریح کرد: نقش مردم در حمایت از نظام و مسئولان همواره توطئه‌های دشمنان را خنثی و نقش بر آب کرده و همچنان که پس از پیروزی انقلاب در هشت سال دفاع مقدس و در تهدیدات و جنگ نرم و در تهاجمات فرهنگی و تحریم‌ها مردم در همه صحنه‌ها پشتوانه نظام بوده‌اند.
نماینده مردم بندرعباس قشم، حاجی‌آباد ،خمیر ، ابوموسی در مجلس شورای اسلامی شهیدان رجایی و باهنر را به‌عنوان مرزداران کشور یادکرد و گفت: از زبان امام صادق (ع) دولتمردان ،مرزبانان حاکمین نظام و کشور هستند که با آگاهی دادن وبالابردن علم و دانش مردم ، جامعه خود را به عزت می‌رسانند.