نماینده مردم بندرعباس ، قشم ، حاجی‌آباد ، بندر خمیر و ابوموسی عنوان کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس نشانه‌ای از همدلی سیاسی، فکری و اجتماعی تمامی مسلمانان جهان است.
حسین هاشمی تختی با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس و در حاشیه این حماسه بزرگ تصریح کرد: راهپیمایی روز قدس همایش باشکوه امت اسلامی علیه استکبار جهانی و دشمنان اسلامی است که در حمایت از ملت فلسطین برگزارشده تا مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی باشد.
وی با تأکید بر اینکه ملت‌های مسلمان خائنان به مظلومان فلسطین را فراموش نخواهند کرد گفت: مردم روزه‌دار بندرعباس با شرکت در این راهپیمایی عظیم اعلام حمایت قاطع خود از مردم مظلوم فلسطین، خشم و انزجار خود را از جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کرده و خواهان آزادی قدس شریف از چنگال جنایتکاران شدند.
رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در خانه ملت اظهار کرد: روز جهانی قدس روز اهتزاز پرچم مظلومیت فلسطین و برملا شدن دست اسرائیل جنایتکار است و تا زمانی که حق به پیروزی نرسیده این نبرد ادامه خواهد داشت.
هاشمی تختی در پایان با یادآوری نام‌گذاری این روز از سوی رهبر کبیر انقلاب(ره) خاطرنشان ساخت: امام خمینی(ره) در تمامی سخنان خود روز قدس را تنها برای قدس و فلسطین نمی‌دانست و می‌فرمود این روز متعلق به تمام ملت‌های مسلمان و غیرمسلمانی است که زیر چکمه زور و استکبار قرار دارند و صدایشان به‌جایی نمی‌رسد.