به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در مراسم بزرگداشت عباس زائری که با حضور خانواده، و تعدادی از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: مهندس زائری با تمامی معلولیت و محدودیت های جسمی که داشت، به همه ما نشان داد زمانی که عزم، اراده و انگیزه با مردم دوستی و مسئولیت پذیری همراه شود، انسان توان انجام هر کاری را داراست.

وی با بیان اینکه میزان تاثیرگذاری فعالیت های زنده یاد عباس زائری تا ابد بر اذهان مردم استان به ویژه میناب خواهد ماند، یادآور شد: فعالیت های زیست محیطی مهندس زائری دامنه ای ملی پیدا کرد و توجه بسیاری از افراد در سراسر کشور را به چالش فروچاله ها جلب کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: از طرفی فعالیت های مدنی، خیرخواهانه و فرهنگی مرحوم زائری نیز سبب تاثیرات قابل ملاحظه ای شده که مجموع اینها از وی انسانی تکرارنشدنی ساخته است.

هاشمی تختی از زنده یاد زائری به عنوان انسانی فرهیخته و ماندگار یاد کرد و افزود: وی برای همه الگویی بی بدیل و ارزنده است؛ الگویی که نشان داد انسانیت چیزی ورای ظواهر و منافع سطحی دنیوی است.

زنده‌یاد زائری با وجود معلولیت جسمی و حرکتی از چهره های فعال و پرتکاپو و شناخته‌شده در عرصه های مختلف بود. او متولد سال ۱۳۶۹ دارای مدرک کارشناسی ارشد کامپیوتر و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی بود.

این فعال فرهنگی اجتماعی بهمن ماه سال ۹۶ در اقدامی نمادین و در اعتراض به برداشت بی‌رویه از منابع آبی میناب و به وجود آمدن فروچاله‌ها در این شهرستان، با پوشیدن کفن به درون یکی از فروچاله ها رفت که بازتاب فراوانی در رسانه‌های مختلف داشت.

کتاب “فصل شاعرانگی کوزت” مجموعه‌ای از شعرهای او بود که ۱۰ روز قبل از درگذشت وی رونمایی شد که درآمد فروش این کتاب به سفارش وی به ساخت بیمارستان خیریه کودکان سرطانی بندرعباس اختصاص می یابد.

انتها/