به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در دیدار با علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به شرایط ویژه طبیعی هرمزگان، اظهار داشت: هرمزگان به واسطه برخورداری از طول ساحل بالای هزار کیلومتر و همچنین ترددهای دریایی و زمین لرزه خیز بودن به یکی از مناطق حساس در حوزه مدیریت بحران های طبیعی تبدیل شده است.

 

وی در ادامه به وجود ۱۴ جزیره بزرگ و کوچک مسکونی در این استان اشاره و افزود: وجود صنایع فلزی معدنی، پالایشگاه ها و بنادر تجاری از جمله بندر شهید رجایی، و همچنین مناطق و محدوده های نظامی و دفاعی در جای جای هرمزگان، و قرار داشتن در حاشیه تنگه هرمز جایگاه ویژه ای به استان داده است .

 

عضو کمیسیون عمرانی مجلس در ادامه به افزایش پلکانی جمعیت هرمزگان به ویژه شهر بندرعباس طی دو دهه اخیر اشاره و افزود: این شهر در حالی مسیر پیوستن به کلانشهرهای کشور را در پیش گرفته که با چالش های اساسی در زیرساخت ها و سکونت گاه های غیررسمی روبروست.

 

هاشمی تختی اظهار امیدواری کرد، جمعیت هلال احمر ایران با نگاهی جامع و بازبینی در تعاریف و ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر در بین دستگاه های مربوطه بتواند در بعد افزایش توان سخت افزاری و نرم افزاری خود در هرمزگان گام های جدی بردارد.

 

نماینده شهرستان های بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی به زمین لرزه های بالای پنج ریشتر به وقوع پیوسته قشم، بستک و بندرعباس در سال های اخیر اشاره و افزود: با هماهنگی های خوبی که در آن زمان صورت گرفت توانستیم شرایط را در زمان نسبتا مناسبی در این مناطق به حالت طبیعی برگردانیم که جا دارد از تلاش های هلال احمر قدردانی کنیم.

 

اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر ایران نیز در ادامه با بیان اینکه این جمعیت ویژگی های طبیعی و بحران خیزی، هرمزگان را به خوبی دریافته است، افزود: تمام تلاش ما بر این است بتوانیم پیرو درخواست نمایندگان این استان و همچنین بررسی های کارشناسان خود، این استان را به ویژه در حوزه دریایی و امداد جاده ای و مدیریت بحران ها ویژه تر ببینیم.

 

انتها/