به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در دیدار با دکتر پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور که با حضور مطهر عضو شورای اسلامی شهر بندرخمیر صورت گرفت، با اشاره به قرارگیری شهر بندرخمیر در مجاورت بندرعباس و جزیره قشم، اظهار داشت: این شهر در حال حاضر و در آینده می تواند به عنوان یک شهر مهم پشتیبانی برای صنایع و فعالیت‌های تجاری، صنعتی و … در بندرعباس و قشم به حساب آید.

وی با بیان اینکه مهارت و تجربه حلقه مفقوده نظام آموزشی و صنعت است، افزود: امروزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اهمیت بیشتری یافته‌اند و در بسیاری از کشورها به مهارت افزایی و تخصص‌های فنی توجه اساسی می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به موقعیت شهرستان بندرخمیر از رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور خواست، مبحث احداث ساختمان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان را به عنوان یک مطالبه مهم در دستور کار این سازمان قرار دهد.

وی یادآور شد: فعالیت و توسعه این مرکز با ساختمان اختصاصی، سبب پوشش تقاضاها در این شهرستان می شود، و می توان در آینده با بهره‌گیری از حضور صنایع بزرگ فعال در منطقه قشم و بندرعباس، بسیاری از آموزش‌های تخصصی صنعتی را در این مرکز عملی کرد.

در این دیدار رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در تماس تلفنی با مدیر کل استان خواستار برگزاری نشست با هدف سنجش وضعیت کنونی ساختمان مرکز فنی حرفه‌ای خمیر شد، همچنین حسین هاشمی تختی عضو کمیسیون عمران مجلس نیز از رایزنی با استاندار هرمزگان در روزهای آینده پیرامون این پروژه خبر داد.

انتها/