به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در جریان سفری یک روزه به روستاهای بخش فین در جمع مسئولان و مردم روستای رضوان، با اشاره به مشکل آب آشامیدنی رضوان و روستاهای مجاور، اظهار داشت: طبق رایزنی که با مسئولان آب روستایی استان شده، بخش اعظم این مشکل رفع و مابقی مشکل نیز در حال رفع و رجوع است.
وی با اشاره به طرح احداث سد در بالادست سرزه توسط آب منطقه‌ ای و اختصاص ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح اظهار امیدواری کرد، با انتخاب پیمانکاری محلی و متعهد، این طرح که ذخیره مناسبی محسوب خواهد شد به زودی در خدمت مردم فین،‌رضوان و سرزه درآید.
این عضو کمیسیون عمران مجلس، به مشکل آنتن دهی در رضوان اشاره و افزود: در استان حدود ۳۵۰ نقطه کور داریم که رفع نقاط کور آنتن دهی در منطقه فین نیز در دستور کار قرار گرفته است.
هاشمی تختی همچنین به مشکل فروش محصولات کشاورزی در سطح بخش فین و لزوم راه اندازی بازارچه های کنار جاده ای فروش محصولات در سه نقطه از این بخش با همکاری حمل و نقل و پایانه ها اشاره و افزود: فعال سازی این بازارچه ها کمک قابل توجهی به اقتصاد مردم می کند.
نماینده شهرستان‌های بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسیرهای روستایی کهتک، چلوگهره به سمت باغستان نیز که در حال حاضر در مرحله زیرسازی قرار دارد، در آینده نزدیک مورد روکش آسفالت قرار می گیرد.
وی افزود: طی سال گذشته، وزارت نفت در اختصاص قیر مورد نیاز خصاصت به خرج داد که کمیسیون عمران مجلس به این دلیل وزارت نفت را مورد مواخده قرار داد؛ در حال حاضر نیز جاده‌ های زیادی در مرحله آسفالت قرار گرفته که محورهای آماده سطح بخش فین نیز در صورت اختصاص قیر به استان به زودی آسفالت خواهد شد.
هاشمی تختی ادامه داد: فین از دیرباز به عنوان یکی از مراکز مهم در برخورداری از نخلستان‌ها شناخته می شود، که مردم این منطقه بعضا در برخی از مناطق علی رغم چندین دهه کار بر روی زمین‌ ها، در مبحث تملک اراضی دچار مشکل شده اند که این گونه مشکلات مسائل نامطلوبی را رقم زده که نیازمند پیگیری منصفانه و منطقی در این راستا هستیم.
وی با بیان اینکه مدیران باید مصرانه به دنبال رفع مشکلات و برطرف سازی موانع از طریق قوانین باشند، گفت: نمایندگان مجلس وظایقی تعریف شده و کلان در حوزه قانونگذاری برعهده دارند که در این بین انتظارات مردم نیز وجود دارد که در حد توان در این مسیر نیز با مردم همراه می شویم.
عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: مدیران باید کارآمد، توانمند و دلسوز استان، متعهد، پاکدست و لایق باشند چون معتقدیم که این گونه مدیران می توانند امور جامعه را حل کنند.
هاشمی تختی با بیان اینکه سه نماینده حوزه انتخابیه مرکز استان برای رفع مشکلات هم قدم و همراه و هماهنگ هستند، افزود: همه برای رفع مشکلات باید در کنار هم و با همدلی تلاش و کوشش کنیم.
وی به برگزاری مجمع نمایندگان با حضور استاندار طی هفته جاری اشاره و افزود: در این نشست ها تمام سعی مان بر بیان دقیق مباحث و چاره اندیشی برای رفع مشکلات است.
این نماینده مجلس به مسائل روز کشور و جهان اشاره و افزود: دشمن در این مرحله از دشمنی خود، رو به جنگ اقتصادی آورده است و همه می دانیم که باید در این راستا مقاومت لازم را داشته باشیم و از این پیچ و گردنه نیز با اقتدار و ایستادگی عبور کنیم.
انتها/