به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی ورودی ٩٠ که در تالار آوینی برگزار شد، ضمن تبریک به این فارغ‌التحصیلان اظهار داشت: امروز مقوله سلامت در کنار مقوله امنیت از اصلی‌ترین نیازهای انسانی و اجتماعی است که دولت‌ها و حاکمیت‌ها نیز طی دهه‌های اخیر در سراسر جهان توجهی اساسی به آن معطوف داشته‌اند که در این میان نقش فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی و سلامت کلیدی است.
وی با بیان اینکه هر جا که سلامتی افراد از دست می‌رود، چالش‌های زیستی و معیشی زیاد می‌شود، اظهار امیدواری کرد؛ فارغ‌التحصیلان حاضر در مراسم بتوانند با تمام توان و انگیزه در حوزه سلامت، منافع عمومی را در راس فعالیت‌های خود قرار دهند.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مردم توقع زیادی از چهره های فرهیخته به ویژه اطبا و پزشکان دارند، افزود: در حال حاضر گلایه‌های زیادی از وضعیت درمانی و پزشکی استان وجود دارد که ما بر این عقیده‌ایم که این رویه با ورود نیروی انسانی باانگیزه و ماندگار قابل حل خواهد بود.
هاشمی‌تختی اضافه کرد: حوزه پزشکی و سیاست در حوزه‌هایی همانند تشخیص درد مشترکاتی دارند که هر دو حوزه نیازمند تشخیص نکات دقیق درد و چالش برای درمان هستیم.
وی از همه دست‌اندرکاران حوزه بهداشت و درمان استان خواست همه دست به دست هم دهند تا شرایط بهداشتی و درمانی استان از وضع کنونی رهایی پیدا کند.
این نماینده مجلس گفت: باید طوری برنامه‌ریزی شود‌که دیگر نیاز نباشد مردم رنج سفر به استان‌های همجوار برای دریافت خدمات درمانی به جان بخرند.
نماینده شهرستان‌های بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی‌آباد و ابوموسی در پایان ضمن قدردانی و تبریک به فارغ‌التحصیلان و دانشکده پزشکی گفت: همه باید با همدلی و تعامل گام در راه ساختن هر چه بهتر استان برداریم.
انتها/