به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در جمع اعضا شوراها، دهیاران و معتمدین دهستان سیاهو که برای بررسی و پیگیری مشکلات منطقه به اتفاق سرپرست فرمانداری، مدیرکل راهداری و حمل ونقل، رئیس بنیاد مسکن، رئیس ثبت اسناد و املاک شهرستان، معاون آب منطقه ای، معاون منابع طبیعی، معاون راه و شهرسازی، بخشدار مرکزی و رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان بندرعباس و نماینده جهاد کشاورزی حضور یافته بود، ضمن تسلیت ایام سوگواری سالگرد شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: ارتقا دهستان سیاهو به بخش از مهمترین درخواست های مردم این منطقه از شهرستان بندرعباس است که با توجه به مساحت و جمعیتی که این دهستان دارد، می توان به طور جد پیگیر ارتقا آن به بخش بود.

وی با بیان اینکه در صورت استقرار بخشداری، فرآیند حل بسیاری از مشکلات در کانال مرسوم و طبیعی خود قرار می گیرد، ادامه داد: مبحث توسعه راه های موجود در بخش سیاهو از دیگر درخواست ها و انتظارات به شمار می رود که با توجه به سهمیه اختصاصی قیر از طرف وزارت نفت، مشکل آسفالت محورهای مدنظر نیز در آینده رفع می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: پروژه سد زاکین به دلیل محدودیت منابع مالی زمین مانده است که با توجه به هزینه های صورت گرفته در صورت تداوم بی توجهی ها، خسارت قابل توجهی به بار می آید.

هاشمی تختی یادآور شد: باغ های سیاهو در صورت مواجهه با مشکل آب همانند سایر نقاط، تهدیدپذیر میشوند که جا دارد بخش های مربوطه پیگیری بیشتری بر روی اتمام پروژه سد زاکین داشته باشند.

وی ادامه داد: امروز نارنگی سیاهو، به یک برند اختصاصی با نام این منطقه تبدیل شده که همگان برای حفظ و توسعه این برند، وظیفه داریم.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه، مشتاقانه و همواره خواهان حضور در جای جای حوزه انتخابیه خود است، اضافه کرد: به دلیل گستردگی حوزه و تعدد روستاها، متاسفانه فرصت کافی برای سرکشی و دیدار با مردم در اختیار نیست کما اینکه تمام تلاشمان را با تنظیم برنامه های دقیق برای تحقق این امر به کار گرفته ایم.

انتها/