به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی ظهر امروز جمعه در جمع نمازگزاران مسجد جامع بندر پهل، با بیان این که در جامعه امروز ما مبحث وحدت ملی از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: اختلاف، چالش و معضل امروز جامعه مسلمانان است که منطقه خاورمیانه را به میدان جنگ تبدیل کرده، کما اینکه این چالش می تواند در ابعاد کوچکتر نیز جلوی پیشرفت و توسعه ما را بگیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه سه نماینده حوزه مرکزی هرمزگان به طور هماهنگ و با تعامل بالا به فعالیت خود در مجلس و استان برای توسعه هر چه بیشتر استان ادامه می دهند، بیان داشت: بندر پهل از دیرباز در حوزه نیروی انسانی قابلیت های بالایی داشته، کما اینکه هم قبلا و هم امروز شاهد آن هستیم که فرماندار شهرستان بندرخمیر همانند ده ها مدیر استانی دیگر از پهل که در مدارج بالا مشغول به خدمت هستند، زمام امور این شهرستان را به دست گرفته است.
نماینده شهرستان های بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی با اشاره به درخواست ها و تقاضاهای موجود برای ارتقا پهل به شهر، افزود: امور تبدیل پهل به شهر و بهره مند شدن آن از شهرداری تقربیا در مراحل نهایی قرار دارد.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مبحث ارتقا پهل به شهر از سال ۹۵ به طور جدی مورد پیگیری و رایزنی قرار داده ایم، یادآور شد: از همان زمان مکاتباتمان را با استانداری و وزارت کشور با همکاری شورا و بزرگان پهل در این راستا آغاز کرده و این طرح را با جدیت دنبال میکنیم.
هاشمی تختی با اشاره به دیدار آتی خود با مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور، ادامه داد: پیش بینی ما این است که نهایتا ظرف ماه های آینده و حداکثر تا قبل از پایان سال ۹۷، مبحث ارتقا پهل به شهر، و راه اندازی شهرداری آن محقق شود.
وی با بیان اینکه در منطقه پهل از استفاده از نیروی کار موجود در شرایط خوبی قرار دارد، گفت: یکی از موضوعات مهم کنونی مبحث ساخت و اتمام پل ارتباطی بین قشم و پهل است که در صورت تحقق نقشی بی بدیل در اقتصاد مردم خواهد داشت.
وی گفت: بندر پهل در حوزه گردشگری نیز ظرفیت های بالایی دارد که از مردم منطقه انتظار می رود با توجه به ظرفیت های موجود و تردد مسافران، در این زمینه طرح های خود را ارائه دهند.
هاشمی تختی همچنین به مبحث دریافت سوخت شناورهای فعال در بندرپهل اشاره و افزود: طبق تمهیداتی که اندیشده شده شناورداران در آینده می توانند با شرایط تسهیل شده تری سوخت خود را شهرستان خمیر دریافت کنند.
*عملیات پروژه زمین ورزشی پهل از سر گرفته می شود*
وی به پروژه زمین ورزشی بندرپهل و به سرانجام رسی آن تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: برای تکمیل این پروژه با توجه به افزایش قیمت ها، ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر در نظر گرفته شده که مقرر گردیده پیمانکار کنونی ادامه کار را از سر بگیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به درخواست تعدادی از اهالی برای ایجاد موج شکن در بندرپهل به احداث مجموعه بندری خمیر و ظرفیت های آن اشاره و اضافه کرد: کما اینکه وجود بیش از ۱۰۰ شناور صیادی و تجاری کوچک در بندر پهل، ایجاد موج شکن را در این بندر محسوس و حیاتی کرده که امید است بتوانیم در آینده نسبت به ایجاد این موج شکن نیز با رایزنی ها و اقناع مقامات مربوطه گامی در راه ارتقا رفاه مردم برداریم.
در این مراسم، شیخ حسین بازماندگان امام جمعه بندرپهل از حسین هاشمی تختی به دلیل چندین مرحله حضور در روستاهای شهرستان و پیگیری درخواست ها و مشکلات، قدردانی کرد.
همچنین در این سفر یک روزه به بندرپهل، دهیار و اعضای شورای پهل نیز هاشمی تختی و هیئت همراه را مشاعیت کردند که در ادامه در منزل اسماعیل پورهمت از اعضای شورای پهل نیز نشستی صمیمی با حضور مسئولان و اعضای شورای پهل برگزار شد.
انتها/