عضو ناظر مجلس در شورای اشتغال گفت: با توجه به مراکز متعدد صنایع در هرمزگان، سهم واقعی اشتغال جوانان این منطقه باید لحاظ شود.
“حسین هاشمی تختی” در دیدار با “مهندس سلیمی” مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، با بیان اینکه مخالف اشتغال غیربومی‌ها نیستم، افزود: صنعتی که علیرغم اشتغال صدها نیرو، چرا باید حداقل آنها هرمزگانی باشد و چرا جوانی که هنوز دانشجو است و لیسانس ندارد مشغول به‌کار شود و جوان دیگری که مدت‌ها از دریافت مدرک لیسانسش گذشته هنوز بیکار باشد.
وی بیان داشت: علیرغم نیروی متخصص بومی، سهم جوانان هرمزگانی در صنایع استان پایین است و باید حداقل سهمیه ۵۰ درصدی بومی رعایت شود.
نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی با انتقاد از توزیع ناعادلانه فرصت‌های شغلی در هرمزگان، بر بکارگیری عادلانه نیرو توسط صنایع استان تاکید و تصریح کرد: نمایندگان در خصوص استفاده از رانت شغلی در صنایع نظارت دقیق خواهند داشت.
هاشمی تختی در ادامه خواستار ارائه آمار واقعی اشتغال و مجموع نیروهای بومی بکارگرفته شده به همراه تخصص آنها در صنایع شد.
ساز و کار نظارت بر بکارگیری نیروها در کارخانجات استان، شناسایی رشته های مورد نیاز بازار کار استان وآموزش نیروهای متقاضی، ایجاد سامانه ثبت نام برای متقاضیان کار و حمایت از سرمایه گذاران از جمله موارد مطرح شده این نشست توسط عضو ناظر مجلس در شورای اشتغال بود.