به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در نخستین همایش دیدار دانشجویی و فرهنگیان منطقه گوده بستک با علما و اندیشمندان که با حضور دکتر احمد مرادی دیگر نماینده هرمزگان برگزار شد، ضمن تسلیت سالگرد شهادت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: همگان باید قدر علما را بدانیم چرا که آنها راه و مسیر را بر ما نمایان و به عنوان دیده بان عمل می کنند.

وی با بیان اینکه علمای اهل سنت با تدبیر، منطق و درک بالایی همواره سخن رانده و عمل کرده اند، یادآور شد: در بستک و به ویژه گوده، علمای بزرگی به ویژه شیخ بزرگ آقای متولی برای همگان تکیه گاه و محور بوده و هستند.

وی با بیان اینکه قدردانی از علما یک هنر است، ادامه داد: باید از وجود علما برای اتحاد و همدلی و درک متقابل بیشتر استفاده کرد.

نماینده مردم هرمزگان با بیان اینکه حفظ وحدت مهمترین نیاز نظام و کشور در هر زمانیست، اضافه کرد: دشمن در این چهل ساله همواره به دنبال رخنه و نفوذ بوده است.

وی، وحدت کنونی موجود در هرمزگان را متاثر از تدابیر و عقلانیت علمای اهل تسنن و تشیع دانست و افزود: دشمن امروز در جای جای خاورمیانه مسلمانان را به جان هم انداخته است کما اینکه این آرزو را باید در ایران آگاه و با بصیرت به گور ببرد.

انتها/