به گزارش پایگاه خبری موج همدلی، حسین هاشمی تختی در گردهمایی مدیران متوسطه اول آموزش و پرورش ناحیه ۱ شهرستان بندرعباس اظهار کرد: معلمان سکانداران کشتی تعلیم و تربیت هستند و  وقتی خانواده‌ها، فرزندان خود را به دست شما می‌سپارند، در حقیقت عزیزترین و گران‌بهاترین سرمایه‌های خود را به شما سپرده‌اند و بارسنگین تربیت شایسته آنان بر دوش شماست.

وی با بیان این که ریشه آموزش و پرورش بر پایه اعتماد مردم به این نهاد بنا نهاده شده است، تصریح کرد: رویکرد این نهاد می‌بایست تقویت اعتماد در میان دو نهاد خانواده و مدرسه و بسترسازی برای رشد معنوی و مادی نسل آینده باشد.

نماینده مردم مرکز هرمزگان در مجلس ادامه داد: تأثیر کلام معلمان در میان دانش‌آموزان فراتر از تصور است و باید از این اثرگذاری صیانت کرد.

هاشمی تختی همچنین با اشاره به ضرورت تبیین دقیق نیازها و شرایط کشور برای معلمان به منظور آگاهی بخشی به این قشر تأثیرگذار برای آماده‌سازی نسل آینده، خاطرنشان کرد: در موضوع مصرف کالای ایران و رونق دهی به تولید ملی، به نظر می‌رسد که جامعه تعلیم و تربیت کشور می‌تواند نقشی ممتاز ایفا کرده و جهت‌گیری نسل آینده کشور را به سوی مصرف کالای ایران سوق دهد.

وی گفت: البته حرف و عمل ما در جایگاه مسؤولان جامعه و مسؤولان نظام تعلیم و تربیت در اجتماع نیز می‌بایست یکی باشد و جامعه از مسئولی که شعار ساده‌زیستی می‌دهد اما فرزندانش در خارج از کشور بدنبال اشرافی‌گری هستند، بیزار است.

انتها/