به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی با حضور در منزل شهید بزرگوار محراب رشیدی در روستای هاشم‌آباد شهرستان  حاجی آباد و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس،  اظهار کرد: با وقوع انقلاب اسلامی، هر دو ابرقدرت شرق و غرب  احساس کردند که معادلات آنها در جهان به هم خورده است و لذا هجومی تمام عیار را بر علیه ملت ایران آغاز کردند.

وی افزود: توطئه دشمن همواره آن است که ملت‌های مسلمان را قربانی اهداف شوم خود کند و در جنگ ۸ ساله نیز دیدیم که چگونه یک دیوانه بعثی را به تمام سلاح‌ها مجهز و به جان انقلاب نوپای ملت ایران انداختند.

نماینده مردم بندرعباس ادامه داد: اگر بسیج عمومی ملت ایران و رهنمودهای امام راحل (ره) نبود، عملاً امکان مقاومت در برابر دشمن وجود نداشت و ما در شرایطی در برابر دشمنان تا دندان مسلح ایستادیم که همه دنیا به صدام سلاح و پول می‌دادند.

هاشمی تختی با بیان اینکه خون پاک شهدای ما استمراربخش مکتب عاشورا است، گفت: فرهنگ برآمده از دفاع مقدس در همه حال گشایش‌گر امور در جامعه ما بوده است و ما بارها دیده‌ایم که چگونه اتکای به اندیشه و فرهنگ مقاومت توانسته سایه تهدید و جنگ را از کشورمان دور کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: تداوم انقلاب ما نیز در گروی پای‌بندی ما به ارزش‌ها است و شهدا در همه حال ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند.

هاشمی تختی از خانواده شهدا و ایثارگران در جامعه نیز به عنوان اسوه‌های صبر و مقاومت یاد کرد و گفت: برگزاری برنامه‌های متنوع با موضوعات دفاع مقدس و تولید آثار فاخر با موضوع جنگ تحمیلی و شهدا می‌تواند پیوند دهنده نسل‌ها با یکدیگر باشد.

انتها/