به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی ساعاتی پیش در مراسم حضور رئیس مجلس در سالن آمفی تئاتر بندرخمیر، ضمن تقدیر از دکتر لاریجانی از وی به عنوان یکی از چهره های برجسته نظام یاد کرد و اظهار داشت: علیرغم زیست و وجود اقوام و مذاهب مختلف در هرمزگان شاهد ایجاد فضای همدلی، زندگی مسالمت آمیز و با صفا و صمیمیت مردم در این استان هستیم.

وی ادامه داد: فضای کنونی استان را مرهون تدابیر، فرهیختگان و حسن‌نیت بزرگان و علما و مسئولان استان هستیم چرا که بر این عقیده ایم در فضای آرامش و همدلی‌ست که می توان کارها را به درستی و بدون حاشیه انجام داد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس خطاب به دکتر لاریجانی با بیان اینکه بندرخمیر نیز در ایجاد همدلی و رفتار مصلحانه چهره درخشانی در طول دهه های اخیر داشته است، اضافه کرد: نه تنها در خمیر و بلکه در سراسر هرمزگان مردم، تمایل وافری به همزیستی مسمالمت آمیز دارند.

هاشمی تختی با اشاره به وضعیت مدیریت اجرایی استان یادآور شد: فعال سازی مجدد پروژه مجتمع بندری خمیر، نماد پیشبرد امور در فضای همدلی و تعاملات بین بخشی در استان است.

وی با بیان اینکه پروژه مذکور به دلیل ایرادات و اشکالات زیست محیطی به حالت رکود و بلاتکلیفی درآمده بود، اضافه کرد: از مدیریت عالی استان گرفته تا شخص بنده و سایر نمایندگان برای بازیابی و فعال سازی مجدد این پروژه رایزنی های متعددی را از طریق کمیسیون عمران مجلس، سازمان بنادر و محیط زیست صورت دادیم که در نهایت امروز شاهد آغاز مجدد این پروژه این هستیم.

وی همچنین به تصمیم برای ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در مرکز شهرستان بندرخمیر اشاره و اظهار امیدواری کرد، این پروژه نیز با وارد شدن به فاز عملیاتی بتواند نیازهای درمانی پزشکی منطقه را پوشش دهد.

انتها/