قیمت برق در هرمزگان بالاست و باید اصلاح شود

🔸 حسین هاشمی رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان:

➖نشستی در قالب کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با آقای اردکانیان گزینه وزارت نیرو در مجلس شورای اسلامی داشتیم که موضوعات متنوع و مختلفی را در حوزه مسائل و مشکلات تحت مدیریت این وزارتخانه مطرح کردیم و گزینه وزارت نیرو نیز برنامه‌ها و نگاه‌های خود را در این بخش‌ها بیان کرد.

➖مشکل آب در استان و بحران کم‌آبی در نقاط مختلف کشور و اجرای پروژه‌های آبشیرین‌کن در سواحل استان هرمزگان برای انتقال به استان‌های کویر مرکزی ایران بود که از وزیر نیرو خواستم تا به تکمیل این پروژه‌ها کمک شود تا هر چه سریع‌تر در مدار تولید قرار گیرند.

➖در همین زمینه از وزیر نیرو خواستم تا در جانمایی آبشیرین‌کن‌های جدید در سواحل جنوبی کشور و بخصوص در استان هرمزگان، دقت نظر کافی در حوزه مسائل زیست‌محیطی در نظر گرفته شود تا بحران زیست‌محیطی در خلیج فارس بروز نکند و در عین حال سواحل مکران ظرفیت خوبی برای استقرار این قبیل تأسیسات و تجهیزات است که می‌توان از ظرفیت این مناطق استفاده کرد چرا که دریای عمان از عمق بیشتری نیز برخوردار است.

➖ در این جلسه بر سهم ۳۰ درصدی استان هرمزگان از کلیه پروژه‌های انتقال آب از این استان به استان‌های همجوار نیز تأکید کردم.

➖یکی دیگر از تأکیدات من کارشناسی‌شدن دقیق پروژه‌ها بر پایه تخصص‌ در وزارت نیرو بود به طوری که مانند پروژه لوله‌گذاری انتقال آب از بندرعباس به قشم نباشد که ابتدا لوله‌گذاری انجام و سپس مسؤولان متوجه شدند که آب کافی برای انتقال به قشم وجود ندارد و هزینه بزرگی از سرمایه‌های ملی به هدر رفت.

➖در این جلسه بر ضرورت تولید برق از منابع تجدید پذیر در استان هرمزگان نیز تأکید و به بالا بودن قیمت برق در مناطق گرمسیر نیز اشاره کردم که آقای اردکانیان نیز در این جلسه شرح کاملی از برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه آب و آبشیرین‌کن‌ها را ارائه و خودش نیز دغدغه رعایت مسائل زیست محیطی را در سواحل هرمزگان مطرح کرد و قول داد تا بیش از هر چیز در وزارتخانه بر حل مشکلات مردم متمرکز شود.
خبرگزاری فارس