🔻رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان:
لزوم توجه بیشتر به ایجاد زیرساختهای آموزش عالی در هرمزگان
رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان به لحاظ موقعیت مناسب اقتصادی و صنعتی نیاز بیشتری به تجهیز و ایجاد زیرساختهای آموزشی دارد.
حسین هاشمی تختی صبح جمعه در بازدید از محل برگزاری آزمون سراسری در پردیس دانشگاه هرمزگان بیان داشت: توجه جدی به دانش و افزایش سطح علمی می تواند در رونق و توسعه فناوری های روز صنعتی و اقتصادی تاثیرگذار باشد.
وی عنوان کرد: برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه هرمزگان نشان از ظرفیت و زیرساختهای مناسب جهت برگزاری چنین اجتماعات علمی را دارد. اما همچنان باید به توسعه و ایجاد زیرساختهای آموزش عالی در استان توجه ویژه شود.
هاشمی تختی با تاکید بر جذب نیروهای ماهر و مورد نیاز در استان هرمزگان، افزود: امیدواریم دانشگاه های استان هرمزگان به خصوص دانشگاه هرمزگان متناسب با نیازهای اقتصادی و صنعتی استان اقدام به ایجاد رشته های مرتبط کنند و جذب دانشجوها هم بر اساس نیاز استان صورت بگیرد.
وی افزود: ۲۱ هزار و ۴۲۴ نفر در آزموس سراسری امسال شرکت کرده اند که نوید خوبی از استقبال جوانان استان برای ادامه تحصیل دارد. از این رو باید بر اساس نیاز استان اقدام به توسعه زیرساختهای آموزش عالی کرد.
وی عنوان کرد: در حوزه های شیلاتی، صنعتی، دریانوردی، کشتی سازی، پتروشیمی ، نفتی ، بنادر و محیط زیست نیازمند پرورش نیروی متخصص هستیم. استان هرمزگان امروز به عنوان قطب اقتصادی و صنعتی نیازمند نیروهای متخصص و ماندگار است.
حسین هاشمی تختی رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس همچنین پس از بازدید از سالن برگزاری آزمون سراسری از دانشکده ها و مراکز آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه هرمزگان بازدید کرد.