به گزارش ستاد اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی پیش از ظهر امروز در نشست شورای اداری استان که با حضور استاندار و سایر مقامات ارشد استان برگزار شد به درخواست ها و تقاضاهای انجمن ها و مجموعه‌های حمل و نقلی کامیونداران اشاره و اظهار داشت: در هفته های گذشته مجموعه های مختلف دست‌اندرکار در استان با کمک انجمن کامیون داران در پی برگزاری نشست های مربوطه موفق شدند تنش های مرتبط با درخواست های صنفی این حوزه را در استان کاهش دهند که جا دارد از تمامی فعالان این بخش همچنین مسئولان دستگاه های مربوطه نهایت قدردانی را داشته باشیم.
وی در همین راستا به نشست برگزار شده در کمیسیون عمران مجلس شورا اسلامی و دعوت از مسئولان انجمن های کامیونداران در این کمیسیون اشاره و یادآور شد: پیگیری های صورت گرفته نشان از این دارد که همه نمایندگان استان در مجلس و دستگاه‌های دست‌اندرکار این حوزه به صورت جدی در پی جلوگیری از تضییع حقوق کامیون داران هستند، کما اینکه دیدیم ما در استان با کمک انجمن کامیون داران موفق به جلب رضایت نسبی فعالان این حوزه شدیم به نحوی که با کمترین چالش، مقطع مدنظر را پشت سر گذاشتیم و امیدواریم در ماه های آینده نیز بتوانیم با تعامل و همکاری سایر دستگاه ها در این مسیر ضمن جلب رضایت کامیونداران، موفق باشیم.
وی با بیان اینکه نگرانی پیرامون تضییع کامیونداران کماکان از طرف این قشر وجود دارد افزود: باید حرف های فعالان این بخش را شنید و در پی اعمال راهکارهای اساسی و منطقی برآمد.
نماینده شهرستان‌های بندرعباس، قشم، بندر خمیر ، حاجی آباد و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی به مشکلات کشاورزان اشاره و یادآور شد: علیرغم تمامی زجرها و زحماتی کی این قشر متحمل می شود اما همواره مقروض است که باید با مدیریت صحیح و اصلاح رویه های کنونی به کمک این قشر کلیدی که تامین کننده مواد غذایی جامعه است، برویم.
هاشمی تختی با اشاره به بازدیدهای میدانی از روستاهای حوزه انتخابیه خود افزود: در ماه های اخیر نگرانی از کمبود آب و سختگیری در واگذاری مجوز برداشت آب نیز به نگرانی های کشاوزران اضافه شده است.
به گفته این عضو کمیسیون عمران مجلس، کشاورزان هرمزگان مشکلات عدیده ای نیز در تامین سموم و کود و همچنین بذر دارند.
وی یادآور شد: از طرفی مشکلات مالی و فشار بانک ها نیز آرامش روانی را از کشاورزان سلب کرده است که جا دارد در ادامه فعالیت های صورت گرفته در این سال ها رویکرد جدی برای کاهش مشکلات کشاورزان در پیش بگیریم و نگرانی ها را در این راستا کم کرد.
نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس در بخش پایانی سخنان خود به مسائل اقتصادی روز کشور اشاره و افزود: در روزهای گذشته همکاری و تعامل خوبی در بین مجلس و دولت برای کاهش مشکلات و دستیابی به راهکارهای باثبات ایجاد شده که امید است نتیجه آن در روزهای آینده متوجه بازار و حوزه اقتصاد شود.
وی ادامه داد: با مشاوره ها و رایزنی های خوبی که مجلس در روزهای اخیر با متخصصان و اساتید اقتصاد داشته، فهم و درک مشترکی از وضعیت کلی و راهکارهای موجود در همکاری با دولت پدید آمده است.
هاشمی تختی گفت: در همین راستا مجلس تصمیم گرفت برای ایجاد هماهنگی و پیشبرد سریع تر تصمیمات، از هر فراکسیون پنج نفر نخبه در حوزه اقتصادی را تعیین و با تشکیل یک تیم کاری در پی چاره اندیشی برای وضعیت کنونی در همکاری با دولت برآید.
انتها/