به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی به مناسبت هفته تامین اجتماعی با حضور در شعبه دو تامین اجتماعی بندرعباس و در جمع کارکنان ضمن تبریک این مناسبت ،اظهار داشت: این سازمان در سال‌های اخیر شرایط و خدمات خوبی را بر بستر وب و به طور آنلاین برای رفاه و راحتی هر چه بیشتر مردم فراهم آورده است.

وی در ادامه یادآور شد: مجلس در ماه‌های اخیر تصمیمات خوبی را در راستای بهبود وضعیت تامین اجتماعی گرفته است، که در این میان می توان به بررسی طرح بخشودگی برخی از جریمه‌های دیرکرد بیمه‌ای اشاره کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: در مبحث مبادله و همچنین تسهیل در جابجایی نقدینگی در پرداخت به وسیله اسناد خزانه نیز اقدامات ارزنده‌ای شده است.

هاشمی تختی ادامه داد: مجلس به دنبال ایجاد فضایی است تا سازمان تامین اجتماعی به مطالباتش برسد و از طرفی نیز زمینه فراهم‌سازی رفاه هر چه بیشتر مردم رقم بخورد.

وی همچنین اضافه کرد: تحولات خوبی در سال‌های اخیر در حوزه درمان تامین اجتماعی و خدمات این مدیریت در استان به وجود آمده که نباید به این اندازه قناعت کنیم.

نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان، با بیان اینکه کار تامین اجتماعی در حوزه‌های مختلف بسیار سخت و حساس است، یادآو شد: در حوزه‌های درمان، بیمه‌، تعامل با کارگاه‌ها و صنف‌های تولیدی و … باید طوری رفتار کرد که در نتیجه جامعه منتفع شود.

هاشمی تختی با بیان اینکه باید مشکلات مردم را در لابلای ظرفیت های قانونی حل کرد، افزود: نگاه در حوزه‌های مدیریت اجتماعی، همواره باید با رویکرد تسهیل‌گرانه باشد به نحوی که همه جوانب را در چهارچوب قوانین دید و در نظر داشت.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان نهایت همکاری و تعامل با نهادهای دولت و به ویژه تامین اجتماعی را دارد، افزود: هر جا که قوانینی لازم بوده که سبب تقویت تامین اجتماعی شود، نمایندگان به خوبی وارد شده‌اند.

هاشمی تختی به مناسبت هفته تامین اجتماعی علاوه بر بازدید از شعبه دو تامین اجتماعی و دیدار با کارکنان تامین اجتماعی استان، به اتفاق حیدری بلوکی مدیر کل تامین اجتماعی و مدیریت درمان تامین اجتماعی استان ضمن بازدید از بیمارستان تامین اجتماعی خلیج فارس بندرعباس، از قسمت‌ها و بخش‌های مخلتف این بیمارستان دیدن و از نزدیک با بیماران و پرسنل این مجموعه نیز گفت‌وگو کرد.

انتها/