رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در نمازجمعه مسجد محله سورو بندرعباس حضور یافت.
نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در جمع نمازگزاران مسجد محله سورو بندرعباس با بیان ضرورت و لزوم ادای تکلیف با بصیرت دینی گفت: محوریت اصلی نظام بر صدق و دوستی و مودت و همدلی همه آحاد ملت است.
حسین هاشمی تختی اظهار کرد: هرمزگان و مردمانش نماد عینی و واقعی یکپارچگی همدلی همبستگی و انسجام هستند.
وی با تشریح مصادیق بصیرت گفت: درک منطقی از امور و استنباط صحیح از رخدادهای پیرامونی شرط اول رسیدن به شناخت اصولی است و برای ان است که ادای تکلیف معنی پیدا می‌کند.
این مقام مسئول تصریح کرد: دقت و توجه علمای بصیر و نخبگان هر جامعه می‌تواند مسیر همدلی و هم‌افزایی اجتماعی را هموار سازد.
نماینده مردم حوزه مرکزی در خانه ملت بابیان اینکه اختلاف مکفی است اختلاف‌سلیقه‌ها گویش‌ها و یا تکثر سلایق سیاسی زمینه‌ساز برخی مشکلات شود گفت: هرمزگان مهد همدلی است و دلایل منطقی این همدلی را می‌توان زندگی مسالمت‌آمیز وفاق و همدلی بین شیعه و سنی در اقوام مختلف بومی و غیربومی و در دیدگاه‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا را به‌خوبی مشاهده کرد.
حسین هاشمی تختی با قدردانی از علما و مسئولین محترم استحکام و انسجام امروز هرمزگان هم‌اندیشی و همبستگی و پرداختن به اشتراکات و فهم مشترک بین همه آحاد مردم است.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از ضیافت و مهمان‌نوازی مردم هرمزگان به‌عنوان یک سنت بسیار پسندیده یادکرد و گفت: البته اعتقاد و باور داریم که سهم هرمزگان و مردم هرمزگان در توسعه کشور بی‌بدیل است بنا براین نقش هرمزگان در سطح کشور پررنگ دیده شود.
وی اشتغال جوانان هرمزگان را دغدغه اصلی نمایندگان دانست و گفت دولت باید طرح‌های ملی را در استان اجرا نماید و از نیروها و سرمایه‌های استان با عدالت بهره‌مندی نماید.
این مقام مسئول معیشت مردم را اولویت اول دولت دانست و گفت: برای تحقق این امر باید اقتصاد دریا محور را توسعه داد و شرایطی برای اشتغال همه جوانان استان با اقتصاد دریا محور فراهم نماید.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ‌کس حق ندارد هرمزگانی را قاچاقچی معرفی نماید هرمزگانی تلاشگر و فعال است و برای امرارمعاش خانواده از دریا به‌عنوان منبع سرشار و خدادادی بهره می‌گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در پایان تأکید کرد: برای توسعه استان باید به بخش‌های خصوصی و سرمایه‌ای اعتماد و زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم گردد.