🔶هاشمی تختی مطرح کرد:
بسیاری از مناطق هرمزگان می‌توانند به لحاظ تقسیمات کشوری ارتقا یابند/از ظرفیت نیروهای هرمزگان به نحو مطلوب در دولت استفاده شود/مردم هرمزگان باید از ظرفیت مناطق آزاد بهره مند شوند .

🔸رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: خیلی از مناطق استان هرمزگان می‌تواند به لحاظ تقسیمات کشوری ارتقا یابد که در بازنگری‌های تقسیمات کشوری درخواست داریم این مناطق مدنظر دولت باشد.

🔻به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس، حسین هاشمی تختی در آئین تکریم از استاندار سابق و معارفه استاندار جدید هرمزگان با بیان اینکه مردم هرمزگان همواره همراه نظام و انقلاب و دولت بوده اند، عنوان کرد: ما نمایندگان تلاش کرده‌ایم حلقه واسط میان مردم و دولت باشیم و به اطلاع دلت رسانده‌ایم از ظرفیت نیروی انسانی استان هرمزگان در دولت بهتر استفاده شود.

🔻وی ادامه داد: مردم هرمزگان احساس می‌کنند خیلی در موازنه دولت قرار ندارند و ما هر پنج نماینده این استان رسما نامه نوشتیم که یک نفر از نیروهای هرمزگان سکاندار این استان شود که از سوی دولت گفته شد مدیر عالی بومی در استان‌ها خیلی موفق نخواهد بود و ما پذیرفتیم.

🔶رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان افزود: اما همچنان انتظار داریم از ظرفیت نیروهای استان هرمزگان به نحو مطلوب در سطح دیگر استان‌ها و دولت استفاده شود.

🔹هاشمی تختی اظهار داشت: ما با آغوش باز آقای همتی استاندار جدید هرمزگان را پذیرفته‌ایم و به نیابت از همه نمایندگان می‌گویم پیام همه ما این است که آمادگی داریم با استاندار جدید همکاری کنیم و آقای همتی هم اهل تعامل و همکاری است و امیدواریم در کنار این استاندار تحولی را در هرمزگان ایجاد کنیم.

وی گفت: آقای جادری استاندار پیشین هرمزگان هم آنچه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشت و خدمت کرد و یکی از اقدامات بارز ایشان این بود که در مقابل تجزیه شهرستان پارسیان ایستاد.

🔻نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، بندرخمیر، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما قانونمندیم و همراه دولت هستیم و برای شهرستان پارسیان این‌گونه استدلال کرده‌اند که می خواهیم پارسیان توسعه یابد که از نظر ما راه حل اول این است که دولت بودجه بگذارد و ما خواهیم توانست آنجا را توسعه دهیم و راه حل دوم هم این است که بخش خصوصی آنجا حضور یابد و ما برای کسی محدودیت نگذاشته‌ایم.

🔹هاشمی تختی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه باید توجه داشت که سازمان محیط زیست اعلام کرده در آن منطقه به لحاظزیست محیطی نمی توان امکانات توسعه‌ای را فراهم کرد.

وی بیان داشت: اگر دولت به استان هرمزگان برسد با درآمدهای این استان می توان کشور را اداره کرد و ظرفیت بسیار بالایی در این استان وجود دارد.

🔶رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان افزود: خیلی از مناطق استان هرمزگان می‌تواند به لحاظ تقسیمات کشوری ارتقا یابد که بخش فین با نزدیک به ۷۰ سال سابقه بخش شدن و بخش توکهور و هشتبندی نیز از جمله این مناطق است که شرایط ارتقا را دارند که در بازنگری‌های تقسیمات کشوری درخواست داریم این مناطق مدنظر دولت باشد.

🔻هاشمی تختی اضافه کرد: در مناطق آزاد دیگر استان‌ها خودروهای مناطق آزاد می توانند در شعاع استان تردد کنند اما در هرمزگان این کار نشده است و مردم این استان نیاز دارند از مناطق آزاد خود بهره‌مند شوند و در این خصوص نباید یک بام و دو هوا وجود داشته باشد.
وی گفت: هرمزگان در ردیف چهارم تامین اعتبارات کشور قرار دارد اما در تخصیص اعتبارات در رتبه‌های آخر قرار دارد و بار درآمدهای کشور بر دوش این استان است که انتظار داریم با دید بهتری تامین اعتبار این استان دیده شود.

🔸رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان عنوان کرد: بیکاری در هرمزگان بین ۱۱ تا ۳۰ درصد است و بسیاری از جوانان این استان بیکار هستند که با وجود این همه امکانات برازنده نیست جوانان این استان بیکار باشند.