به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در مراسم افتتاح مرکز پژوهشکده و نخستین مرکز مشاوره آوای سلامت حوزه علمیه خواهران بندرعباس که با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجت‌پور مدیر حوزه علمیه خواهران کشور برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و برشمردن ویژگی‌های این ماه اظهار داشت: امروز مبحث پژوهش، حلقه گمشده کاربردی شدن بسیاری از امور است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت پژوهش و بیان اینکه در پروژه های عمرانی، عدم توجه به پژوهش به وضوح خود را نشان می دهد و عیب های طراحی و اجرا را نمایان می سازد، ادامه داد: این در حالیست که در حوزه فرهنگی، فقدان پژوهش ها سبب بروز خسارات زیادی به پیکره جامعه می شود که می تواند همگان را به مشکل روبرو سازد و این در حالیست که تبعات و دلایل بروز مشکلات اجتماعی فرهنگی به وضوح کامل مشاهده و احصا نیست.

هاشمی تختی با بیان اینکه همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند، ما در حوزه فرهنگی غفلت کرده ایم، اضافه کرد: جا دارد از متولیان حوزه علیمه و سایر دست اندرکاران برای راه اندازی مرکز مذکور، قدردانی کنیم.

نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان ادامه داد: در این استان نیاز مبرم به پژوهش در حوزه فرهنگی و اجتماعی داریم که ظرفیت به وجود آمده می تواند با دسته بندی اولویت ها به طور اصولی گام در این مسیر بردارد و وضعیت روشن تری از چالش ها و مشکلات ارائه دهد.

هاشمی تختی با اشاره به اینکه متاسفانه اغلب به پژوهش های صورت گرفته توجه اساسی نمی شود، تاکید کرد: هزینه های صورت گرفته برای پژوهش زمانی منطقی است که نتیجه پژوهش ها را به کار بگیریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امروز بخش اعظمی از مشکلات و چالش های اجتماعی ریشه در مواد مخدر دارد که باید فکری اساسی برای آن شود.

انتها/