به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در مراسم بزرگداشت و تکریم بازنشستگان کشوری استان هرمزگان اظهار کرد: همه میدانیم کسی که بازنشسته می‌شود، هزینه‌هایش بالا رفته و درآمدش محدود می‌شود و درست در این مقطع اوج هزینه‌های خانواده‌ها نظیر ازدواج جوانان و جهیزیه و اشتغال و تحصیل جوانان به فرد بازنشسته به عنوان سرپرست خانوار تحمیل می‌شود.

وی افزود:  محدود بودن درآمد بازنشستگان هیچگاه از دغدغه ذهنی اینجانب به عنوان نماینده شما خارج نبوده است و همیشه در نشست با بازنشستگان و خانواده‌های مکرم آنها این مسئله را پیگیری کرده‌ام که چگونه می‌توانیم از ظرفیت‌های قانونی مجلس به منظور بهبود این شرایط کمک بگیریم تا باری از دوش این قشر عزیز برداشته شود.

نماینده مردم هرمزگان یکی از جنبه‌های ارتقای زندگی بازنشستگان را متوجه ارتقای فرهنگ عمومی نسبت به پدیده بازنشستگی دانست و خاطرنشان کرد: تشکیل تعاونی‌های منطقه‌ای در این زمینه نیز می‌تواند هم بسترساز اشتغال فرزندان بازنشستگان بوده و هم تامین‌کننده بخشی از نیازهای اقتصادی اعضا باشد.

هاشمی تختی تاکید کرد: در این زمینه در هرمزگان به نسبت اقدامات و فعالیت‌های دیگر استان‌ها فاصله بسیاری داریم و بیش از هر چیز می‌بایست فکر اقتصادی خویش را متمرکز و راهی در این زمینه بیابیم.

 

انتها/