رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: مردم نجیب و خونگرم هرمزگان هیچکدام به دنبال کاری نیستند که به اقتصاد کشور ضربه بزنند و اگر فردی یک طاقه پارچه جا به جا می کند برای امرار و معاشش دست به این کار زده و قصدی برای ضربه به تولید ملی ندارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، حسین هاشمی تختی در پنجمین نشست شورای اداری استان هرمزگان، افزود: امیدوارم حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور در هرمزگان، باعث شود دغدغه های مردمی و مسئولان در خصوص محیط زیست رفع و برطرف شود.

وی با بیان اینکه معتقدم باید مدیران، خودشان را به جای مردم بگذارند و همیشه فکر نکنند، پشت میز خواهند ماند بلکه آن طرف میز را هم ببینند و مشکلات مردم را دغدغه خود بدانند، اظهار کرد: گاهی استنباط می شود باید مُر قانون عمل کرده و کاری به مشکلات مردم نداشته باشیم در حالی که من مدیر حقوق می گیرم که مشکلات مردم را حل کنم و شأن، خاصیت و هویت یک مدیر این است که گِره مردم را باز کند.

هاشمی تختی با اشاره به اینکه نباید خلاف قانون صورت بگیرد بلکه همه پایبند قانون هستیم، تصریح کرد: کسانی مانند بنده که کارشان قانون گذاری است باید به قانون پایبند باشیم اما بسیاری از مشکلات مردم از لابه لای قانون امکان برطرف شدن دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی مواقع خلافی در کشور صورت می گیرد و خلافکار قسر در می رود اما انسان گرفتار گیر می افتد، خاطرنشان کرد: یک نفر با مشقت زیاد پول درآورده تا خانه ای برای فرزندش بسازد اما دستگاه ذی ربط با لودر به دنبال خراب کردن خانه است در حالی که باید برای حل مشکل این فرد راه حلی بیابد.

وی ادامه داد: باید به دنبال برخورد با کسی باشیم که زمین بیت المال را تصرف و ویلا می سازد و حریم دریا را رعایت نمی کند؛ این وظیفه من مدیر است که باید این موضوع را تشخیص دهم.

هاشمی تختی با اشاره به اینکه در حال حاضر حفاظت از منابع طبیعی اولولیت مهمی است، اضافه کرد: در روستاها برخی زمین هایی که مردم سند هم دارند، به عنوان اراضی ملی یاد می شوند و به دنبال گرفتن این اراضی از مردم روستانشین هستند، در حالی که خواهش می کنم در لابه لای قوانین، مشکلات مردم را رفع کنید و موجب برهم زدن آرامش مردم نشوید زیرا یک مدیر خدمتگزار، مدیری است که شب برای حل مشکلات مردم خوابش نرود.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان با اشاره به اینکه اعتقادم هم قبل انتخابات و هم بعد انتخابات این است که باید از دولت و دولتمردان حمایت شود، بیان کرد: کاری به سلیقه و جناح دولت ندارم اما هرکس از مردم رأی گرفت و حکمش از سوی مقام معظم رهبری تنفیذ شد، رئیس جمهور نظام جمهوری اسلامی است و وظیفه ما کمک و حمایت است البته جایی که دولت ایراد داشت، وظیفه داریم تذکر دهیم هرچند هدف و وظیفه همگی مسئولان، کمک به دولت و موفقیت آن است نه آنکه به آن ضربه بزنیم.

هاشمی تختی اضافه کرد: این وظیفه در استان هم حمایت از نمایندگان دولت است و پای این صحبت هم ایستاده ایم و حاضریم هزینه هم بدهیم اما انتظارمان کار و فعالیت شبانه روزی در راستای برطرف کردن مشکلات مردم است زیرا تمامی مسئولان در برابر پیشگاه خداوند قسم خورده ایم که به معضلات مردم رسیدگی کرده و خدمت صادقانه کنیم.

وی با اشاره به اینکه مدیری که در کارش نقصی دارد باید تذکر داده شود و اگر اشکالش برطرف نشود، وظیفه مان ورود و دفاع از حقوق مردم است و محکم بر این سخن خود ایستاده ام.

این نماینده مجلس در ادامه با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری بر پیاده سازی “اقتصاد مقاومتی و فرهنگ اصیل اسلامی”، خاطرنشان کرد: استان هرمزگان به عنوان رکن و اساس اقتصاد کشور با دارا بودن این دریای عظیم باید در مسیر اقتصاد دریا محور در زمینه های صنایع دریایی، تجارت و بنادر تقویت شود که خوشبختانه با عضویت در کمیسیون عمران مجلس که به این حوزه برمی گردد، امیدوارم مثمر ثمر باشم.

هاشمی تختی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به موضوع قاچاق و مبارزه با آن، خاطرنشان کرد: معتقدم مردم نجیب و خونگرم هرمزگان که در سواحل زندگی می کنند هیچکدام به دنبال کاری نیستند که به اقتصاد کشور ضربه بزند و اگر یک طاقه پارچه جا به جا می کنند برای امرار و معاش شان هست.

وی ادامه داد: اگر با قاچاق مبارزه می کنیم باید معیشت مردم در نظر گرفته شود و نمی شود مردم سواحل و جزایر را گرسنه نگه داریم و بگوییم که می خواهیم با قاچاق مبارزه کنیم که این موضوع حتی مورد نظر مقام معظم رهبری هم نیست و با آن مخالف هستند.

هاشمی تختی اضافه کرد: تقویت تعاونی مرزنشینان و بازارچه مرزی نمونه هایی برای حل این معضل است و باید این مشکلات برطرف شود زیرا قاچاق سازماندهی شده به اقتصاد کشور لطمه می زند و باید از کسانی که در این راستا مبارزه می کنند تقدیر و تشکر کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه قاچاق کلان به اقتصاد و تولید کشور ضربه می زند، افزود: امیدوارم با همدلی و همگرایی، به سمت تقویت انسجام اسلامی و وفاق ملی در کشور حرکت کنیم و نمایندگان استان که هماهنگ ترین دوران خودشان را سپری می کند، همگی پای کار هستند تا مشکلات مردم رفع و رجوع شود و آمادگی داریم هرجا نیاز باشد به کمک مدیران بیاییم.