به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در بازدید و دیدار با کارکنان تعزیرات حکومتی استان با بیان اینکه کار این مجموعه از حساسیت، ظرافت و سختی بالایی برخوردار است، اظهار داشت: تعزیرات حکومتی نقش اساسی در بحث صیانت از حقوق مردم در جامعه دارد و از طرفی نیز عرضه کنندگان نیز حقوق خود را دارند که باید هر دو طرف را با به طور دقیق در نظر گرفت.
وی به سختی کار قضاوت اشاره و افزود: بعضا دیده می شود که افراد فعال در حوزه قضاوت، با تهدیدها و چالش هایی روبرو هستند که باید هر چه بیشتر متوجه این قشر بود.
عضو کمیسیون عمران مجلس خواستار بهبود شرایط دستمزد و امور معیشتی کارکنان تعزیرات حکومتی شد و افزود: یکی از اصول اخلاقی و اصولی فعالان حوزه بارزسی و نظارتی و قضایی حفظ آبروی مردم است.
هاشمی‌تختی یادآور شد: عملکرد تعزیزات حکومتی استان علی‌رغم تعداد کمبود نیرو و امکانات، بسیار ارزنده و قابل توجه بوده است.
وی تاکید کرد: برخی‌ها بعضا زمانی که اسم از مبارزه با قاچاق آورده می‌شود، بدون درنگ فکر و نظرشان متوجه افرادی می‌شود که در گوشه و کنار مرزها به طور انفرادی برای امرار معاش و کسب درآمدی ناچیز اقدام به جابجایی کالا می کنند، اما ما بر این عقیده‌ایم مقابله ایزایی و تحکمی همراه با دستگیری در مورد این قشر که از افراد محروم و مظلوم جامعه هستند، راهکار اساسی نیست.
نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم،‌بندرخمیر و ابوموسی با تاکید بر اینکه به طور جد همواره مخالف این دیدگاه بوده است، یادآور شد: هزینه‌های اینگونه نگاه‌ها و برخوردها برای جامعه از سود و فوایدش بیشتر است و باید جلوی این رفتارها در سیستم‌های مربوطه گرفته شود.
وی همچنین گفت: برخلاف قاچاقچیان گردن کلفت که در صورت مقابله با آنها فشارهای متعددی را به دستگاه برخورد کننده میاورند، مرزنشینانی که به صورت کوله‌بری و انفرادی اقدام به جابجایی کالا می کنند از هیچ پشتوانه‌ای برخوردار نیستند، اما باید وجدان و اخلاقیات را مدنظر قرار داد و هوای محرومان و مستضعفان را داشت.
هاشمی تختی تصریح کرد:‌ نباید برآیند رفتارهای دستگاه‌های نظارتی و مقابله‌ای با قاچاق و سایر تخلفات در بازار، به ایجاد بدبینی در جامعه منجر شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن ابراز رضایت از عملکرد تعزیزات حکومتی استان خواستار تقویت ساختار نیروی انسانی و امکاناتی این دستگاه شد و وعده رایزنی و حمایت‌های بیشتر از طریق وزارتخانه مربوطه را داد.
انتها/