به گزارش پایگاه خبری موج همدلی، حسین هاشمی تختی صبح شنبه ۶ شهریور ماه با حضور در اداره آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس با تجلیل از نقش  “هادی حسینی” در رشد و پیشرفت آموزشی دانش‌آموزان این ناحیه و ارتقای سطح مدیریتی بزرگ‌ترین ناحیه آموزشی کشور، خاطرنشان کرد: حقیقتا این تلاش‌ها که برخواسته از روحیه ایمان و دلسوزی معلمان و فرهنگیان این ناحیه است، آثار و برکات ارزنده خود را به جای خواهد گذارد و باقیات و صالحاتی برای شما عزیزان خواهد بود.

وی افزود: یکی از عمده‌ترین چالش‌های جامعه ما بحث آموزش و پرورش و اختصاص منابع کافی به این حوزه در کشور است و با وجود انبوهی از اقدامات مثبتی که در این زمینه صورت گرفته اما می‌پذیریم که چالش‌های زیادی همچنان پابرجاست و باید اولویت‌های خودمان را به سوی تقویت نظام تعلیم و تربیت تغییر دهیم.

نماینده مردم هرمزگان ادامه داد: مطلع هستم که تراکم دانش‌آموز در ناحیه دو بندرعباس بالاست و ما هنوز متناسب با نیاز جامعه، توسعه زیرساخت‌ها را نداشته‌ایم و این مسئله بر کیفیت آموزش نیز اثر گذاشته است.

هاشمی تختی گفت: انتقال دقیق مشکلات به وزارتخانه می‌تواند در زمینه تخصیص منابع و اعتبارات موثر باشد و باید همگرایی و تمرکز ما معطوف به انتقال دقیق مشکلات به مرکز و رشد منابع شود.

همچنین نماینده بندرعباس در ادامه بازدید امروزش از آموزش و پرورش ناحیه دو، با شورای معاونین و دوایر داخلی این ناحیه نیز دیدار و از دبیرستان دخترانه زینب کبری (س) نیز بازدید و در نماز جماعت این مدرسه نیز حضور یافت و با دانش‌آموزان به گفت‌وگو نشست.

انتها/