به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در دیدار با دکتر منصور فرهادی که به تازگی موفق به دریافت جایزه پروفسور حسابی شده است، اظهار داشت: جوانان هرمزگانی بارها و بارها موفق به بروز استعدادها و توانمندی های علمی، فرهنگی و ورزشی خود در سطوح ملی و بین المللی شده اند که این امر وظیفه مسئولان در راه حمایت و صیانت از قابلیت های جوانانمان را دو چندان میکند.
وی ضمن تقدیر از تلاش ها و ممارست های دکتر فرهادی در راه کسب علم اندوزی اضافه کرد: تجربه نشان داده هر جا که استعدادها در مسیر درست قرار گیرد، نتیجه ای جز دستاوردهای قابل اعتنا نخواهد داشت.
وی با اشاره به وظیفه مسئولان در پشتیبانی و حمایت از نخبگان علمی استان یادآور شد: البته در آن سو، نخبگان نیز باید علاوه بر کسب دانش و خلق دستاوردها، نسبت به ترویج دانش و علم خود و منتفع سازی جامعه جوان استان از پیشرفت های علمی، تلاش و همت کنند.
یادآور می شود، دکتر منصور فرهادی که در حال سپری کردن دوره فوق دکتری فیزیک هسته ای در تهران نیز هست، موفق شده است با ارائه طرح دستگاه آشکار ساز هسته ای در جشنواره طرح های پژوهشی کشور جایزه معتبر پروفسور حسابی را از آن خود کند.
انتها/