هاشمی تختی:

نمایشگاه صنایع دریایی باید بین المللی برگزار شود/ باید غفلت تاریخی از دریا را جبران کنیم
✅ به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس، هاشمی تختی صبح امروز در آئین افتتاح نمایشگاه صنایع دریایی در هرمزگان که با حضور رئیس سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، اظهار کرد: جا دارد تا این نمایشگاه به طور جدی تری پیگیری و برگزار شود تا از دیگر کشورهای جهان نیز در این نمایشگاه حضور یابند.

🔸وی افزود: کشور ما یک کشور غنی با موهبت های الهی فراوان است که فرصت همجواری با دریا از جمله آنهاست اما غفلت تاریخی ما از دریا موجب شده تا بهره مندی مناسبی از آن نداشته باشیم.

نماینده مردم هرمزگان با تاکید بر ضرورت داشتن نگاه راهبردی به دریا، تغییر رویکرد قوای مسلح کشور به دریا با تدابیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد و عنوان داشت: ضروری است تا در حوزه اقتصاد دریایی و بندری و … نیز نگاه خودمان را به تراز یک نگاه راهبردی تغییر دهیم.

هاشمی تختی گفت: ما در کمیسیون عمران مجلس مصمم به بازنگری در قوانین با رویکرد تقویت نقش ایران در حوزه اقتصاد دریامحور هستیم تا بتوانیم گشایش های هرچه بیشتری در این حوزه خلق کنیم.

🔺عضو کمیسیون عمران ادامه داد: در حوزه بانکرینک عقب هستیم و رقبای منطقه ای ما سرمایه عظیمی از این ناحیه منتفع می شوند و ما در این حوزه به تحرک وسیع تری نیاز داریم.

🔸نماینده هرمزگان در مجلس اظهار کرد: همچنان مصرانه ایده تبدیل سازمان بنادر به یک وزارتخانه را دنبال می کنم و معتقدم باید تراز اجرایی را در حوزه توجه به دریا ارتقا دهیم و تمام بنادر و حوزه های دریانوردی و شیلات و صنایع دریایی و … را زیرمجموعه یک وزارتخانه قرار دهیم تا با وحدت رویه در این عرصه هماهنگی مناسب را ایجاد و پیگیری کنیم.
http://www.hosseinhashemitakhti.ir