به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در همین راستا اظهار داشت:  شرایط به گونه ای در حال پیشرفت و رقم خوردن است، که می بینم هر روزه مردم با قیمت های جدید مواجه اند به نحوی که آرامش روانی افراد سلب شده که این امر زیبنده نظام و مردم نیست.

 

وی با اشاره به توان اقتصادی مردم و وضعیت اشتغال کشور، افزود: اینکه هر روزه مردم با افزایش قیمت ها روبرو باشند و از طرفی تعرفه ها و هزینه های سنگین خدمات را بپردازند سبب ایجاد و افزایش ناامیدی  می شود.

 

نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس به تاثیرات و تبعات تحریم های احتمالی پیشرو و همچنین بازگشایی مدارس و خریدهای مردم در این فصل اشاره و افزود: باید ساز و کاری ایجاد کنیم که بتوانیم در هفته های آینده دست کم قیمت ها و وضعیت ارزی را به ثبات برسانیم که در غیراینصورت شاهد بروز مشکلاتی اساسی در معیشت مردم و بازار خواهیم بود.

 

هاشمی تختی همچنین با اشاره به سخنان پیش از دستور خود در مجلس و بیان مشکلات تجاری، اقتصادی و مالیاتی مرزنشینان در این نطق، افزود: رفع بسیاری از مشکلات که سبب افزایش رضایتمندی مردم می شود نیازمند تدبیر و عقلانیت است که بعضا هزینه های مادی و فیزیکی نیز برای دولت ندارد، که در این میان می توان به بازبینی در حوزه وضعیت فعالیت های مرزنشینی اشاره کرد که متاسفانه مردم این مناطق  شرایط مناسبی برای امور تجاری و بازرگانی خود ندارند.

 

وی اظهار امیدواری کرد: با هماهنگی دولت و وارد شدن سایر قوا و ایجاد روحیه همدلی و وحدت، کشور بتواند با کم کردن مشکلات در حوزه مالی و ارزی در این مقطع حساس از تاریخ جمهوری اسلامی ایران افزایش امید و کاهش دغدغه های مردم را سبب شود.

 

انتها/